Csak Európában több tízmillió tonna textilhulladék keletkezik, ami hulladéklerakókba kerül vagy elégetik. Újrahasznosítani nehéz, egy francia építész azonban megoldást talált a problémára.
A textilhulladékkal az a gond, hogy nagyon kis arányban lehet újrahasznosítani amiatt, mert kevert alapanyagból készül a legtöbb ruhadarab, és maga az újrahasznosítás is rengeteg energiát emészt fel. Pedig a pamutnak – ami sok ruhadarab alapanyagát adja – nagyon jó a hangszigetelő és a hőtartó képessége.
A FabBrick téglák felaprított textilhulladékból készülnek, amelyhez természetes kötőanyagot adnak és gyakorlatilag bármilyen méretű, színű és vastagságú téglát tudnak belőle préselni: 3 használt póló anyagából 400 grammnyi újrahasznosított alapanyag készülhet, amelyeket téglaként, de falburkolatként és bútorok alapanyagaként is felhasználhatnak.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Az IKEA-nál egy székre is úgy néznek, mint erőforrásbankra
PET-palackokból csináltak napelemes térkövet magyar fejlesztők
Főpolgármester-helyettesek nem, parkolási reform igen - élőben a Fővárosi Közgyűlésről
Úgy fest, nincs alku – várhatóan ma sem lesz vége a főváros mulasztásos jogsértésének, sem Vitézy Dávidot, sem Kiss Ambrust nem fogják megszavazni Karácsony Gergely helyettesének a képviselők. Lezárhatják éjszakára az aluljárókat? Lesz új drogstratégia? És parkolási reform? Hamarosan kiderül.