Alakul egy Biden-Trump párharc.
Dél-Karolina, az az állam, ahol négy évvel ezelőtt Joe Biden először nyert az előválasztáson, megadva a kezdő lökést demokrata jelöltségének. Biden szorgalmazására idén ott tartották az első előválasztást,
ahol a jelenlegi elnök a várakozásoknak megfelelően simán legyőzte két legesélyesebb kihívóját,
Dean Phillips minnesotai képviselőt és Marianne Williamson írónőt - írja a CNN.
Biden stábja a győzelem után közleményt adott ki: „2020-ban a dél-karolinai választók voltak azok, akik bebizonyították, hogy a szakértők tévedtek, új életet leheltek a kampányunkba, és elindítottak minket az elnökség megnyeréséhez vezető úton” – áll a közleményben. „Most, 2024-ben Dél-Karolina lakosai ismét megszólaltak, és nincs kétségem afelől, hogy önök indítottak el minket azon az úton, hogy ismét megnyerjük az elnökséget – és Donald Trumpot ismét legyőzzük.”
Bár Biden győzelme várható volt, nagyon sokat beletettek a kampányba: az elmúlt öt hétben négyszer küldték Kamala Harris alelnököt Dél-Karolinába, és több mint 400 ezer dollárt költöttek.
Évtizedeken át Iowa és New Hampshire adta le az első szavazatokat a demokrata előválasztási csatákban. A Demokrata Nemzeti Bizottság azonban úgy döntött, hogy hátrébb helyezi ezeket az államokat a naptárban, mivel olyan kritikák érték, hogy a nagyrészt fehér szavazóik nem tükrözik a demokrata bázist, amely országosan jóval sokszínűbb.
A Republikánus Párt február 24-én tartja Dél-Karolina államban az előválasztást, ahol a jelenlegi felmérések Donald Trump magabiztos fölényét mutatják a mostanra egyetlen párton belüli kihívójával, Nikki Haley-vel szemben. Nikki Haley mindkétszer alulmaradt Donalt Trumppal szemben az eddig megtartott előválasztási fordulókban.
Az amerikai elnökválasztást idén november 5-én rendezik, ez minden idők egyik legdrágább választása lesz.
Nemzetközi lapszemle: Az Egyesült Államok közel-keleti politikájának következménye a véres jordániai támadás
Az amerikai katonákat ért jordániai támadás után Joe Biden és az USA közel-keleti politikájának felelősségét taglalja a Wall Street Journal, a Washington Post pedig azt tárgyalja, hogyan kellene reagálnia az amerikai vezetésnek. A német szélsőjobboldali AfD-ről ír a Foreign Policy. A szerb elnök számára a demokrácia csupán homlokzatul szolgál, állítja a Süddeutsche Zeitung.