Világ hvg.hu 2022. március. 03. 16:52

Elkezdődött a második tárgyalás Ukrajna és Oroszország között

Először február 28-án tárgyaltak.

Háború Ukrajnában
Friss cikkek a témában

Az ukrán elnök tanácsadója, Mihajlo Podoljak Twitteren posztolta, hogy a legfontosabb napirendi pontok a következők: az azonnali fegyverszünet megtárgyalása, illetve a humanitárius folyosó megnyitása a civilek kimenekítésére a lerombolt vagy a folyamatosan ostrom alatt lévő településekről.

A delegált ukrán tag fotót is posztolt a Fehéroroszországban megkezdett második béketárgyalásról.

Első alkalommal február 28-án tárgyalt a két fél hosszú órákon át Fehéroroszország és Ukrajna határán, de semmi konkrétumban nem sikerült megegyezniük. Előrehaladásnak tűnt ugyanakkor, hogy megállapodtak a tárgyalás folytatásában.

Korábban az orosz elnök kijelentette, hogy Moszkva további követeléseket fog a tárgyalóasztalhoz vinni, de konkrétumokat nem nevezett meg. Ugyanakkor Putyin továbbra is úgy gondolja, hogy a rendezés a két fél között csak akkor lehetséges, ha Ukrajnát demilitarizálják, „nácimentesítik” és a semleges státuszát biztosítják.

Ukrajna a csütörtökön folytatódó béketárgyaláson az azonnal tűzszünetet és az orosz hadsereg visszavonulását követeli.

A pontosan egy hete zajló orosz–ukrán háborúról percről percre szóló tudósításunkat itt találja:

Egymilliónál is többen menekültek el Ukrajnából, leminősítették Oroszországot - percről percre a háborúról

Éppen egy héttel ezelőtt, február 24-én rohanta le Ukrajnát Oroszország, azóta menekültek áradata hagyta el a katonai offenzíva alá vont országot. Percről percre tudósításunkban minden fontos hírt megtalál az orosz-ukrán háborúról.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.