Az NSO Group most Izraelben került célkeresztbe, miután kiderült, hogy az ország rendőrsége is bevethette a kémszoftvert.
Lemondott posztjáról Asher Levy, a Pegasus fejlesztő NSO Group elnöke, mitán kiderült, hogy az izraeli rendőrség is használta a kémszoftvert – írta meg a Calcalist című izraeli lap.
Levy a Calcalist megkeresésére azt közölte, azért távozott, mert a Novalpina Capital nevű alap megbízottjaként töltötte be a pozíciót, mivel azonban ez kiszállt az NSO-ból, a helyére pedig a Berkeley Research Group érkezett, új elnököt neveztek ki Finbarr O'Connor személyében.
Levy 2020 áprilsában lett a cég elnöke. Azóta számos országból – köztük Magyarországról is – érkeztek olyan jelzések, hogy a kémszoftvert kormányok jogszerűtlen megfigyelésekre használhatták.
Az elmúlt napokban a Calcalist feltárta, hogy az izraeli rendőrség is bevetette a Pegasust civilek ellen – olyanok ellen is, akiket semmiféle bűncselekmény elkövetésével sem gyanúsítanak. A hatóság tagadta a vádakat, a kommunikációjukból azonban arra lehet következteni, hogy elismerték a Pegasus használatát.
Direkt36: A kormány a Pegasust gyártó cég volt munkatársával kötött szerződést
Biztosan nem tesz jót a magyar titkosszolgálatok és az amerikai társszervek közötti kapcsolatnak, hogy a kormánypropaganda egyfolytában CIA-ügynöközi a kormány kritikusait vagy politikai ellenfeleit, a fehérorosz helyzet és az amerikai-kínai konfliktus miatt pedig előbb-utóbb színt kell vallaniuk a magyar döntéshozóknak - nyilatkozta a hvg360-nak Katrein Ferenc egykori titkosszolga, aki 13 évig dolgozott a magyar kémelhárításnak egyebek közt műveleti igazgatóként.