Több helyen újabb korlátozásokat léptettek életbe, míg máshol az óvintézkedések folytatólagos betartására szólították fel a lakosságot.
Szerdán 35 újabb koronavírussal fertőzött pácienst diagnosztizáltak Kínában a Nemzeti Egészségügyi Bizottság közlése szerint. Állítják, a fertőzöttek mind külföldről érkeztek az ország szárazföldi részére. A hivatalos adatok szerint az igazolt fertőzöttek száma ezzel 81 589-re nőtt a járvány kezdete óta, míg szerda éjfélig összesen 3318 ember halt bele a vírus okozta betegségbe (COVID-19) az országban. A bizottság emellett 55 újabb tünetmentes fertőzöttről adott hírt, velük együtt jelenleg 1075 panasz nélküli vírushordozót tartanak orvosi megfigyelés alatt.
Kínában 43 ezer tünetmentes koronavírus-fertőzött maradhatott ki a hivatalos statisztikából
A tünetmentes fertőzötteket is karanténba zárták és megfigyelték, csak nem számoltak be róluk.
Kínában a járvány második hullámának kiküszöbölésére ismét bezáratták a nemrégiben újranyitott mozikat, Peking vezetése pedig arra szólította fel az ott élőket, hogy az otthonaikon kívül viseljenek maszkot, és továbbra is kerüljék a társas érintkezést másokkal.
A járvány második hullámának kialakulásától tartva az ország középső részén egy megyét vesztegzár alá helyeztek, erősítette meg csütörtökön a South China Morning Post is. A Honan tartományban található Csia megyében kedden lépett életbe a kijárási tilalom. A megye mintegy 600 ezer lakója csak különleges engedély birtokában hagyhatja el az otthonát, és csupán a nélkülözhetetlennek minősített vállalkozások és üzletek folytathatják a tevékenységüket.
A hongkongi lap arról is hírt adott, hogy a kínai katonaság tudósai külföldön tesztelnének egy COVID-19 elleni kísérleti oltást. A vakcina március 16-án, Vuhanban megkezdett klinikai tesztje első szakaszának eredményeit áprilisban teszik majd közzé. Csen Ling, a Légzőszervi Betegségek Állami Laboratóriumának virológusa a lapnak elmondta: a második és harmadik szakaszban több ezer alanyra lenne szükség, ezért a jelenleg a járvány által leginkább sújtott országokban gyorsabb és pontosabb eredmények születhetnének.