2015. július. 08. 07:35 MTI Utolsó frissítés: 2015. július. 08. 10:35 Világ

Újabb halottjai vannak a lassuló járványnak Dél-Koreában

Dél-Koreában az első MERS-vírusos megbetegedést május 20-án regisztrálták. Egy férfi hurcolta be a kórt, vélhetően Szaúd-Arábiából. Azóta harmincöten haltak meg; nyolc nap szünet után most újabb két haláleset történt.

Két, MERS-vírussal fertőzött beteg halt meg egy nap alatt Dél-Koreában – nyolc nap óta most először szedett áldozatokat a gyakran halált okozó kór a távol-keleti országban – közölte szerdán az egészségügyi minisztérium.

Ezzel 35-re nőtt a betegséggel összefüggő halálesetek száma az ázsiai országban. Mindkét elhunyt az idősebb, ötven feletti korosztályhoz tartozott.

A fertőzöttek száma ugyanakkor nem nőtt szombat óta, az egészségügyi hatóságok 186 betegről tudnak. Szerda reggel 811 embert volt karanténban, nagy többségük saját otthonában. 

Dél-Koreában az első megbetegedést május 20-án regisztrálták. Egy férfi hurcolta be a kórt, vélhetően Szaúd-Arábiából.

A közel-keleti légzőszervi tünetegyüttest (MERS) okozó koronavírus tüdőgyulladással, lázzal, köhögéssel, légzési nehézségekkel járó fertőzést okoz, amely az atípusos tüdőgyulladáshoz (SARS) hasonlít, ám annál kevésbé agresszívan terjed. A halálos áldozatok több mint 90 százaléka idős, illetve más egészségügyi problémával küzdő ember volt, akinek állapotát tovább rontotta a MERS. 

Az első megbetegedést 2012-ben regisztrálták Szaúd-Arábiában, azóta a veszélyes kór összesen 23 országban jelent meg, köztük Nagy-Britanniában, Németországban, Olaszországban és Franciaországban. Több mint 1100-an betegedtek meg szerte a világon, és 40 százalékuk meghalt. Dél-Koreában ennél alacsonyabb, közel húszszázalékos a halálozási arány.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.