2014. szeptember. 07. 19:22 MTI Utolsó frissítés: 2014. szeptember. 07. 19:21 Világ

Megerősítenék a biztonsági kerítést a menekültek ellen

A francia hatóságoknak adományozná London a múlt héten a wales-i Newportban megrendezett NATO-csúcs biztosításához használt, mintegy húsz kilométer hosszú kerítést, hogy segítse a Franciaországból az Egyesült Királyságba igyekvő, egyre nagyobb számú bevándorló elleni küzdelmet.

James Brokenshire brit bevándorlásügyi miniszter a Sunday Telegraph című brit lapnak vasárnap úgy nyilatkozott: "a franciáknak kell szavatolniuk a rendet és a biztonságot saját földjükön, mindenesetre mi szeretnénk mindent megtenni, hogy segítsük őket". Hozzátette, hogy emiatt ajánlják fel francia partnereiknek a NATO-csúcstalálkozón használt biztonsági kerítést. Brokenshire úgy vélte, a francia hatóságuk így kicserélhetik és magasabbá tehetik a francia Calais városánál emelt kerítést, amelyet a bevándorlók jelenleg könnyű szerrel átmásznak.

A hatóságok adatai szerint az elmúlt hónapokban ötven százalékkal mintegy 1300-ra emelkedett a papírok nélkül Calais városába érkezők száma, s ennek okai a Közel-Keleten, valamint Észak- és Kelet-Afrikában kialakult válságok elmélyülése. A francia kikötőváros környékén, hevenyészett táborokban élő bevándorlók elkeseredésükben mind gyakrabban próbálnak feljutni Nagy-Britanniába tartó járművekre, és emiatt egyre többször kerülnek összetűzésbe az ezt megakadályozó rendőrökkel.

Múlt héten több mint száz menekült mászott át a calais-i kikötő egyik kerítésén, hogy feljusson egy komphajó fedélzetére. A legénység vízágyúkat vetett be a bevándorlók visszatartására.
Korábban Natacha Bouchart, Calais polgármestere már kért segítséget Nagy-Britanniától a kikötő biztonságának megerősítéséhez. Brokenshire közölte, hogy London három hónappal korábban 3 millió fontot ajánlott fel a városnak.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.