2014. július. 27. 09:09 MTI Utolsó frissítés: 2014. július. 27. 09:02 Világ

Egyiptomiak haltak meg rakétatámadásban Tripoliban

Tizenöt egyiptomi vendégmunkás halt meg a líbiai fővárosban, Tripoliban, ahol rakétatalálat érte a házukat - jelentette vasárnapra virradóra egy egyiptomi hírportál.

A jelentésből nem derül, hogy kik vették célba rakétákkal a házat, de az épület romba dőlt. Az egyiptomi áldozatok vendégmunkásokként dolgoztak Tripoliban, holott az egyre súlyosbodó líbiai helyzet miatt a kairói külügyminisztérium korábban azt javasolta az egyiptomiaknak, hogy ne utazzanak oda.

A líbiai főváros hetek óta az egymással vetélkedő fegyveres csoportok harcának színtere, a fegyveres összecsapásoknak minden oldalon többtucatnyi halálos áldozata van. Különösen súlyos harcok dúlnak a líbiai főváros repülőterénél. Az amerikai külügyminisztérium emiatt szombaton átmenetileg bezárta tripoli nagykövetségét, a washingtoni külügyminisztérium pedig arra figyelmeztette az amerikai állampolgárokat, hogy ne utazzanak Líbiába, illetve haladéktalanul távozzanak az észak-afrikai országból azok, akik már ott tartózkodnak.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.