Megjelentette az év legbefolyásosabb embereinek százas listáját az amerikai Time magazin. A dolog azért érdekes, mert ebben a kiadványban minden szereplőről egy hasonlóan befolyásos és ismert ember írt véleményt, Vlagyimir Putyinról például a volt amerikai külügyminiszter Madeleine Albright ír lesújtó véleményt.
Megjelent a Time magazin gondozásában a 100 legbefolyásosabb személyiség listája, a külön kiadvány címlapján a lista egyik szereplője Beyoncé pózol.
A lap öt kategóriába sorolta a szereplőket: titánok, úttörők, művészek, vezetők és ikonok. Beyoncé az első kategóriában kapott helyet, és a kiadvány különlegessége, hogy mindenkiről egy neves ember írt magasztalást. Vagy mást. A showbizniszben egyre komolyabb szereplővé váló énekesnőről például Sheryl Sandberg, a Facebook ügyvezető igazgatója (akinek könyve idehaza is megjelent), Ferenc pápáról Barack Obama, Cristiano Ronaldóról pedig maga Pelé írt.
A befolyásos emberek közé nem csak pozitív hősöket választanak (ahogyan a Time "Év embere"-díjánál sem), hanem olyanokat, akiknek komoly hatásuk volt a világ történéseire.
Vlagyimir Putyin is így szerepelhet a listán, róla Madeleine Albright volt amerikai külügyminiszter írt, a legkevésbé sem hízelgő stílusban. Az orosz vezető, aki teszteli a Nyugatot című írásban Albright felidézi 2008-as, ugyanehhez a 100-as listához, ugyanúgy Putyinról írt sorait, amelyek úgy szólnak: "Putyin továbbra is irritálni fogja a NATO-t, továbbra is az európai megosztottság forrása lesz, és ő csak egy újabb érv amellett, hogy a Nyugat csökkentse a fosszilis energiahordozóktól való függőségét". Albright azt írja, a helyzet most még rosszabb, és Putyin ukrajnai jogellenes tevékenysége arra emlékeztet bennünket, hogy a nagy országok vezetői veszélyesebbek, ha a saját maguk kitalálta valóságban élnek, márpedig Putyin világnézete mérgező kitalációkkal színesedett.
Azt írja Putyinról, hogy bár népszerűsége nőtt, ez csak átmeneti lesz, és ugyan területhez jutott Oroszország, de a hitelességét viszont elvesztette. Putyin elárulta Oroszország legfőbb erőforrását, az embereket - véli Albright, aki szerint ők végül rájönnek, hogy Putyin szavai hazugságokba csomagolt téveszmék. A történelem tele van agresszorokkal, akik egy-egy pillanatra triumfálhattak, aztán elbuktak - írja a volt külügyminiszter.
A politikusok közül ott van még Obama, Angela Merkel (akiről Jürgen Klinsmann, a jelenlegi amerikai szövetségi kapitány írt), Hszi Csin-Ping kínai elnök, Marudo venezuelai elnök, Kim Dzsong Un észak-koreai diktátor,
A világslágerré vált Happy-t éneklő Pharell Williams is listás, őt Justin Timberlake hozsannázza, Bill Gates pedig Afrika leggazdagabb emberéről, Aliko Dangotéről írt, aki a gyermekbénulás és a malária ellen folytat harcot.
A befolyásosok között és szerzőként is szerepel Hillary Clinton, míg szerzők között felbukkan lánya, Chelsea is, aki Jason Collins NBA-játékosról ír.
Felkerült a listára a Gravitációt rendező Alfonso Cuarón, a színész Forest Whitaker viszont Rosemary Nyirumbe ugandai apácáról írt pár jó szót.
Uruguay hétköznapi államelnöke, José Mujica, a megfigyelési botrányt kirobbantó Edward Snowden, a Sherlock Holmest alakító Benedict Cumberbatch, és Amy Adams ugyancsak szerepel a listán, csakúgy, mint a lebilincselő ismeretterjesztő Youtube-videóiról ismert John Green, aki ebben a videóban például elmondja, hogy Cumberbatch nevét mégis hogyan kellene ejteni.
A Superbad és a Felkoppintva készítője, Judd Apatow például két humoros fickóról, Keegan-Michael Keyről és Jordan Peele-ről írta meg, hogy mennyire viccesek, majd meglátjuk, hogy szerepelnek-e majd a következő filmjében.