Nem kelt el "Doktor Halál" öngyilkosgépe
Mégsem eladó az öngyilkosságban segédkező gépezet, és az a 17 festmény, melyet az eutanázia elszánt harcosaként ismert "Doktor Halál", azaz Jack Kevorkian képeiből állított volna licit elé egy aukciósház.
Dr. Kevorkian szerkezete valójában nem érte el a minimális vételárat, a festmények pedig egyelőre nem eladhatók, mivel egy bostoni múzeum jogvitája miatt zárolták.
Emiatt a közelmúltban elhunyt Kevorkian képeinek valójában csak reprodukcióját állították ki. Az árverésre bocsátott gyűjteményben szerepel egy festmény, melyet a doktor saját vérével festett, valamint további mintegy 100 személyes tárgy. A 17 vitatott kép értékét a tulajdonos New York-i Műszaki Egyetem nagyjából 2,5-3,5 millió dollárra becsüli.
Az "szuicidgépet" eredetileg 100-200 ezer dollár közötti árra becsülték, ám a legmagasabb licit csupn 65 ezer dollárról szólt. "Az emberek nem licitálnak nagyméretű dolgokra" - vonta le a következtetést Roger Neal, a Kevorkian-hagyaték intézője. A Thanatron nevű, öngyilkosságban segédkező szerkezet használójának vénájába mérgeket fecskendez, amelyek először elaltatják az alanyt, majd szívmegállást okoznak. Kevorkian a háztartásban fellelhető eszközökből, játékszerek alkatrészeiből, mágnesekből és saját gyártású elektronikából készítette.
Kevorkian országos méretű eutanáziavitát indított a géppel, amely mintegy 130, beteg ember életének segített véget vetni. 1999-ben egy gyógyíthatatlan Lou-Gehrig-szindrómában szenvedő férfit segített halálba, ezért szándékos emberölés bűntette miatt börtönbüntetést kapott. A börtönből nyolc év után szabadult, miután megesküdött, hogy soha többé nem segédkezik senki öngyilkosságában.