2011. május. 25. 15:25 MTI Utolsó frissítés: 2011. május. 25. 15:22 Világ

Tájfun közeleg a Fülöp-szigetek felé, 200 ezer embert evakuálnak

Mintegy 200 ezer embert menekítenek biztonságos helyre otthonából a Fülöp-szigetek keleti részén, amelyet a következő napokban ér el a Songda nevű tájfun.

Az állami meteorológiai szolgálat szerdán kiadott jelentésében arról tájékoztatott, hogy a "Songda" helyi idő szerint a déli órákban trópusi viharból tájfunná erősödött, és óránként akár a 160 kilométeres sebességet is elérő széllökéseket hoz magával. A meteorológusok az ötös fokozatú skálán 2-esre növelték a riasztási szintet több tartományban, így Catanduanes, Sorsogon, Albay, Dél-Camarines, Észak-Camarines és Samar területein, további hét tartományban pedig 1-es fokú riasztást rendelt el.

Az utóbbi órákban megerősödött trópusi ciklon jelenleg a Visayas régióhoz tartozó Samar tartománytól 350 kilométerrel keletre van, és óránként 9 kilométeres sebességgel halad északnyugati irányba. A Luzon szigetének keleti részén található Albay tartomány kormányzója egy rádiónak adott interjúban elmondta, hogy a térségben közel 50 ezer család evakuálását készítették elő, és a következő két napban az érintetteket biztonságos helyre menekítik.Az előrejelzésekből egyelőre nem derült ki, hogy a tájfun eléri-e a fővárost, Manilát, amelynek bizonyos részein az utóbbi napok heves esőzései áradásokat okoztak.

Benigno Aquino elnök közölte, hogy készültségbe helyezte a hatóságokat annak biztosítására, hogy a természeti csapásnak ne legyenek halálos áldozatai. A délkelet-ázsiai ország területén nemrég söpört végig az Aere nevű trópusi vihar, amely 33 emberéletet követelt. Május-júniusban veszi kezdetét a szeptemberig tartó esős évszak, amelynek idején általában 15-20 tájfun csap le a szigetországra.

Hirdetés
hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.