Élet+Stílus hvg.hu 2025. január. 15. 09:02

Katalin hercegné rákja remisszióban van

A walesi hercegné az után beszélt az egészségi állapotáról, hogy kedden meglátogatta a kórházat, ahol korábban kezelték.

Gyógyulóban van Katalin hercegné rákja, mint fogalmazott, remisszióban van, azaz a kezelés után már nem mutatható ki nála tumor. Ez az első alkalom, hogy hivatalos megerősítés érkezett a remisszióról. Katalin az után beszélt az állapotáról, hogy érzelmes látogatást tett abban a londoni kórházban, ahol tavaly kezelték.

A közösségi médiában közzétett üzenetében Katalin „megkönnyebbüléséről” beszélt, és azt mondta, hogy továbbra is „a gyógyulásra összpontosít”.

„Mint azt mindenki tudja, aki átélt már egy rákdiagnózist, időbe telik, amíg alkalmazkodik az új normális állapothoz. Én azonban egy teljes értékű év elé nézek” – írta a hercegné a bejegyzésben.

Katalin a Royal Marsden kórházban tett látogatása során több beteggel is beszélt, felidézte, hogy mennyire sokkoló egy ilyen diagnózis, és hogy mindenki azt mondta neki, hogy pozitívan kell hozzáállnia a gyógyuláshoz, mert az nagyon sokat számít. Ez volt egyébként a kezelése befejezése óta a legjelentősebb önálló programja.

A walesi hercegné arról is beszélt, hogy még érzi a kezelések hosszú távú hatásait. „Az ember azt hiszi, hogy a kezelésnek vége, és tovább léphet, de ez még mindig igazi kihívás” – ismerte el.

Arra a kérdésre, hogy hogyan érzi magát, Katalin azt mondta, hogy jól van, de hozzátette, még nehezére esik visszatérni a normális kerékvágásba.

A kórháznak Vilmos herceg már eddig is védnöke volt, most Katalin is az lett. A rákkezelésre specializálódott intézményt 1851-ben hozták létre, évente csaknem 60 ezer beteget kezelnek.

Ilyen családi kitárulkozást még nem láttunk Katalin hercegnétől

Az emberarcú monarchia még soha nem volt ennyire intim: a walesi hercegné a kemoterápiájának a végét olyan bensőséges képsorokkal jelentette be, ami példátlan a Kensington-palota eddigi kommunikációjában.

hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 15. 14:45

Technostressz, kiégés, home office – áldjuk vagy átkozzuk a Covidot azért, amivé a munkahelyek váltak?

Az öt éve kitört járvány társadalmi, gazdasági hatásai jóval távolabb mutatnak, mint gondoltuk. A HVG új sorozatában ezt járjuk körbe különböző aspektusokból; ebben a cikkünkben arról lesz szó, hogy miként zajlott a kényszerűnek tűnő digitális átalakulás, amely nemcsak a munkaerőpiacra, a cégekre volt súlyos hatással, hanem a mentális állapotunkra is. Miért nem teljesen egyértelmű még ma sem a home office megítélése, hogyan változtak meg az elvárt vezetői és munkavállalói kompetenciák, és mi az a VUCA/BANI-világ, amelyben élünk? Szakértőket kérdeztünk.