2011. január. 25. 08:47 MTI Utolsó frissítés: 2011. január. 25. 12:01 Világ

Kiszabadult a Mol két elrabolt beszállítója

Pakisztánban kiszabadult a Mol magyar olajvállalat két besztállítója, akiket még decemberben raboltak el.

A pakisztáni The Express Tribune című lap beszámolója szerint visszanyerte a szabadságát a Mol két elrabolt alvállalkozója. Az olajtársaság közleményben tudatta, hogy a két beszállítót, aki vasárnap visszatérhetett családjához, még decemberben rabolták el. Nem azonosak tehát azzal a két alvállalkozóval, akiket a múlt csütörtökön hurcoltak el, miután tálibok rajtaütöttek a Molnak Pakisztán északnyugati határtartományban található koncessziós területén, az egyik kúttól a központi feldolgozó üzembe tartó konvojon. A múlt csütörtöki támadásban a Mol tájékoztatása szerint a két alvállalkozó elrablásán kívül hatan életüket vesztették: két alvállalkozó és négy katonai rendész.

A Mol egyúttal cáfolta azt a tegnap, ugyancsak az Express Tribune-re hivatkozva megjelent értesülést, amely szerint a Mol a múlt heti támadás előtt megszegte a biztonsági szabályokat, amelyek szerint a dolgozók nem utazhattak volna a területen délután fél négy után. A cég állítja: semmiféle szabályt nem szegtek meg.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.