2010. november. 10. 21:00 MTI Utolsó frissítés: 2010. november. 10. 21:00 Világ

Rakétának nézték a kondenzcsíkot

Az amerikai védelmi minisztérium szerint minden jel arra mutat, hogy egy repülőgép kondenzcsíkja volt az a jelenség, amelyet kedden filmre vettek Kaliforniában, s amelyről egyesek azt hitték, hogy egy rakétakilövés nyoma.

Az összes információ alapján, melyet az elmúlt másfél nap alatt összegyűjtöttünk... semmi sem sugallja azt, hogy ez más lenne, mint egy repülőgép kondenzcsíkja - mondta szerdán David Lapman, a Pentagon egyik szóvivője.

A KCBS tévétársaság helikopteres forgatócsoportjának Los Angelestől mintegy 50 kilométerre nyugatra készült felvételén úgy tűnik, hogy egy maga után hullámos füstcsíkot húzó tárgy emelkedik ki a tengerből. A kondenzcsík viszont a nagy magasságban haladó sugárhajtású repülőgépek hajtóművének égéstermékéből kicsapódó vízgőzből keletkezik.

A Pentagon érdeklődését a rakétakilövésről elterjedt találgatások keltették fel, ezért indított vizsgálatot. A következtetés levonása 36 óráig tartott, annyi katonai létesítményt, ügynökséget és szolgálatot kellett végigkérdezni, köztük a haditengerészetet, a légierőt, a rakétavédelmi ügynökséget, az észak-amerikai légvédelmi parancsnokságot és más szervezeteket, mint például a polgári légiközlekedési hatóságot. A védelmi minisztérium elégedett azzal a végkövetkeztetéssel, hogy a csíkot egy repülőgép húzta - mondta a szóvivő, aki szerint a vizsgálatot lezárták.

 

Hirdetés
hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.