2010. augusztus. 13. 11:12 MTI Utolsó frissítés: 2010. augusztus. 13. 11:10 Világ

Csaltak a szerb kisebbségi választás előtt az adatvédelmi biztos szerint

Rodoljub Sabics szerbiai adatvédelmi biztos szerint tömeges csalások történtek a kisebbségi választói névjegyzékek összeállításakor, de Korhecz Tamás, a vajdasági Magyar Nemzeti Tanács elnöke (MNT) szerint ez nem befolyásolta a kisebbségi nemzeti tanácsok megválasztását - írja a Vajdaság Ma hírportál.

Szerbiában június 6-án választották meg az országban élő kisebbségeknek részleges kulturális autonómiát nyújtó nemzeti tanácsokat. Szavazati jogukkal azok a kisebbségiek élhettek, akik önként feliratkoztak a kisebbségi választói névjegyzékbe. A Vajdasági Magyar Demokrata Párt azért nem vett részt a Magyar Nemzeti Tanács (MNT) megválasztásában, mert a szerb állam feladatának tartotta, hogy összeállítsa a kisebbségi választói névjegyzéket. Az is bírálta a párt, hogy a listára levélben is fel lehetett iratkozni.

Rodoljub Sabics szerbiai adatvédelmi biztos a Vajdaság Ma hírportálnak még kedden úgy nyilatkozott, hogy vizsgálatai alapján feljelentést tett ismeretlen tettes ellen, választópolgárok személyi adataival való visszaélés alapos gyanúja miatt.

Korhecz Tamás, a vajdasági Magyar Nemzeti Tanács elnöke (MNT) úgy foglalt állást: a több százezer adat feldolgozása során óhatatlanul történhet néhány visszaélés, de ezek semmiképpen sem befolyásolhatták a választások tisztaságát. Korhecz, aki egyébként a nemzeti tanácsi választásokkal kapcsolatos törvények egyik megalkotója is volt, úgy vélkedett, hogy a csalások nem azért történhettek meg, mert rossz a törvény.

Az MNT elnöke emlékeztetett arra, hogy a több mint százezer nevet tartalmazó magyar névjegyzék már tavaly, az év végére összeállt, nem az utolsó pillanatban készült el, mint néhány másik nemzeti közösség esetében, így nem valószínű, hogy súlyos szabálytalanságok történtek - olvasható a vajdasági hírportál jelentésében.

 

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.