2007. június. 06. 14:29 MTI Utolsó frissítés: 2007. június. 06. 14:29 Világ

Megkerült az ellopott Stradivari

Sértetlenül visszakapta tíz napja ellopott, 2,5 millió eurót érő Stradivari-hegedűjét Christian Altenburger osztrák hegedűművész. A tájékoztatón, amelyen a diadalittas rendőrségi vezetők és a belügyminiszter is jelen volt, a 49 éves sztárzenész határtalan örömének és hálájának adott kifejezést a hangszer, „élete egy részének” gyors megtalálása miatt.

URLguru

További hasznos weblapokat szeretne a témában? Esetleg Ön osztana meg másokkal érdekes linkeket? Kattintson az URLguru.hu oldalra!

„Olyan érzés, mint amikor az ember visszakapja elveszett gyerekét” – mondta Altenburger, aki annyit elárult, hogy a Stradivarit többé nem a Mariahilf városrészben lévő lakásán, páncélszekrényében fogja őrizni.

A bűnügyi rendőrség tájékoztatása szerint egy ujjlenyomat vezetett a rablók nyomára. Ez egy büntetett előéletű, Ausztriában tartózkodó grúz menekülté volt, aki különböző értékeket - köztük más rablásokból származó videokamerákat, valamint a hegedűművész lakásából eltulajdonított ruhaneműt - adott fel postán Grúziába az ugyancsak a zenésztől lopott bőröndben. A rendőrség figyelmeztette a postát és a vámhatóságot, hogy a rablott holmit valószínűleg valahová Kelet-Európába fogják továbbküldeni. A posta idejében felfigyelt a gyanús csomagra, és értesítette a rendőrséget.

A rendőrök kedden délután házkutatást tartottak a betörők lakásán - időközben összesen hat grúz menedékkérőt vettek őrizetbe - és több rablott holmi mellett megtalálták a Stradivari-hegedűt is, azonosítva az ujjlenyomatokat. Megkerült a zenésztől ellopott másik, 120 ezer eurót érő Vuillaume-hegedű is. A szerdai tájékoztatás szerint a grúz banda tagjai május óta összesen 21 lakásbetörést követtek el Bécs belső kerületeiben, ugyanazzal a módszerrel.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.