2006. október. 29. 15:01 MTI Utolsó frissítés: 2006. október. 29. 15:08 Világ

Felgyújtottak egy közlekedési buszt Marseille-ben

Életveszélyesen megsérült egy 26 éves nő szombaton este, amikor három kamasz felgyújtott egy buszt Marseille-ben. A külvárosi zavargásoktól eddig megkímélt dél-franciaországi tengerparti nagyvárosban a héten már a hetedik autóbuszt gyújtották fel.

Este 9 óra fele a belvárosból az északi külvárosok felé közlekedő autóbusz hátsó ajtaját három, arcát kapucnijával eltakaró fiatal felfeszítette a Saint-Jérome egyetem előtti megállóban, majd benzines palackot dobtak a járműbe és felgyújtották azt. A buszon tíz személy tartózkodott, a gyújtogatók azonnal elmenekültek. 
   
 Egy 26 éves nő testének hetven százalékán égési sérüléseket szenvedett, jelenleg a marseille-i kórház intenzív osztályán ápolják. Állapota életveszélyes. A busz további három utasa füstmérgezést szenvedett.
    
Jacques Chirac elnök és Dominique de Villepin miniszterelnök közleményben ítélte el a sofőrök és az utasok életét veszélyeztető támadásokat és az elmúlt napokban történt bűncselekményeket. Mindkét szöveg leszögezi: a hatóságok mindent megtesznek, hogy a legrövidebb időn belül előállítsák, és a lehető legnagyobb szigorral megbüntessék a tetteseket. 

A buszégetést megelőzően a Párizs közeli Grigny Grande-Borne nevű lakótelepén több tucat fiatal kövekkel és Molotov-koktélokkal támadt rendőrökre, akik közül négyen megsérültek. A támadó fiatalokat a kivonuló rohamrendőrség szorította vissza. A rendőrség szerint a támadás feltehetően elő volt készítve: egy kövekkel teli bevásárlókocsit találtak a közelben.
    
A Le Journal du Dimanche című újság értesülése szerint a külvárosi zavargások egyéves évfordulóján, szombatra virradó éjszaka összesen háromszáz gépkocsit gyújtottak fel Franciaországban.
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.