2004. július. 13. 08:29 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Világ

A Fülöp-szigetek kivonja katonáit Irakból

Irakba vezényelt katonáinak a "lehető leghamarabb" történő kivonására tett ígéretet hétfőn az al-Dzsazíra arab televízióban sugárzott beszédében a Fülöp-szigeteki védelmi miniszter, hogy megmentse ezzel az arab országban túszul ejtett és kivégzéssel fenyegetett Fülöp-szigeteki állampolgár életét.

A mielőbbi csapatkivonásra vonatkozó ígéretet Rafael Seguis, a Fülöp-szigeteki védelmi miniszter helyettese tette az al-Dzsazíra arab televízióban sugárzott beszédében.



"Követeléseikre válaszul a Fülöp-szigetek (...) a lehető leghamarabb kivonja humanitárius erőit" - hangoztatta Seguis. A politikus által felolvasott közleményt a televízió lefordította arab nyelvre.



A csapatkivonásra vonatkozó ígéret nem sokkal azután hangzott el, hogy hétfő este lejárt az az újabb - rövidebb - határidő, amelyet a Fülöp-szigeteki teherautósofőrt fogva tartó szélsőségesek szabtak a manilai kormánynak. A túszejtők az Irakba vezényelt Fülöp-szigeteki békefenntartók kivonását követelték, ellenkező esetre túszuk kivégzésével fenyegetőznek. (MTI)
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.