2003. október. 20. 17:22 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Világ

USA: nem mond le a homoszexualitásáért támadott püspök

Nem hajlandó lemondani tisztségéről a homoszexualitása miatt támadott Gene Robinson leendő New Hampshire-i püspök.

Mindig is voltak meleg püspökök, a különbség mindössze annyi, hogy én nyíltan vállalom homoszexualitásomat - idézte a Kathpress katolikus hírügynökség hétfőn Robinsont, aki Manchesterben egy istentisztelet alkalmából nyilatkozott. Az 56 éves egyházi méltóság hozzátette: a püspöki hivatalt Istentől kapott megbízatásnak tekinti.
Robinsont idén nyáron választották az egyesült államokbeli New Hampshire-i egyházi kerület püspökévé. Felszentelése, amely az anglikán egyház ortodox nézeteket valló világuniója szerint egyházszakadást idézhet elő, november 2-án lesz. A világ 70 millió anglikán hívőjét képviselő vallási vezetők múlt héten Londonban tartott kétnapos válságértekezletükről kiadott nyilatkozatukban úgy vélekedtek: Robinson püspökké szentelése veszélybe sodorhatja az anglikán egyházak világegységét. Az anglikán egyház említett szervezetén kívül mások is ellenzik Robinson püspökké választását. A dallasi egyházkerület az elmúlt hétvégén azt közölte: az anglikán egyház észak-amerikai szárnyának a döntése elleni tiltakozásul jótékony célra fordítja azt az átszámítva 500 ezer euróra rúgó összeget, amelyet eredetileg az egyházi vezetés támogatására szánt. (MTI)
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.