Tech techline.hu 2012. január. 26. 11:00

Symantec PcAnywhere: azt tanácsolják szedjük le a gépről

Még 2006-ban történt az eset, de a Symantec csak nemrég jelentette be: ismeretlen, az Anonymous csoporthoz köthető...

Még 2006-ban történt az eset, de a Symantec csak nemrég jelentette be: ismeretlen, az Anonymous csoporthoz köthető hackerek behatoltak az indiai titkosszolgálat gépeire. A gépekről többek között a Symantec szoftvereinek forráskódját is ellopták, köztük a Norton Antivirus Corporate Edition, Norton Internet Security és a Norton SystemWorks forráskódját is.

A kódok birtokában könnyedén készíthetőek rosszindulatú szoftverek, vírusok, trójai falovak, vagy különböző exploit-alapú scriptek. Bár a forráskódok nem a lakossági és vállalati ügyfelek számára szánt verziókból vannak (speciális szoftver-verziókról van szó, ezért voltak a titkosszolgálat gépein), a Symantec mégis óvatosságra inti ügyfeleit (PDF). A legjobban akkor járunk, ha a frissítésig egész egyszerűen leszedjük gépeinkről a PCAnywhere csomagot (ez a csomag elég sok kódrészletet tartalmaz, ami hasonlít az ellopott szoftverek kódjához). Különösen a PCAnywhere 12.0, 12.1, és 12.5-es verzióját használó felhasználók lehetnek veszélyben.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.