Tech techline.hu 2012. január. 20. 13:30

Mi az ultrabook? Sem a gyártó, sem a vásárló nem tudja

Már tavaly is láttuk, hallottuk az „Ultrabook” kifejezést, az idei CES alkalmából azonban már teljesen eluralkodott az...

Már tavaly is láttuk, hallottuk az „Ultrabook” kifejezést, az idei CES alkalmából azonban már teljesen eluralkodott az ultrabook-mánia. Minden második kiállító bőszen hangoztatta, hogy a nemsokára megjelenő új hordozható gép nem más, mint egy ultrabook. Valójában annyit értek el vele a gyártók és a marketing-osztályok, hogy alaposan megkeverték a vásárlókat, és magukat is.

Mert mi is az ultrabook? Szupervékony, könnyű, átlagos hardver paraméterekkel és kis háttértárral rendelkező notebook, ez vajon „ultrabook?” Igen… Szintén vékony, ám nagy kijelzővel és impozáns hardver-paraméterekkel rendelkező „bika” notebook… ez is ultrabook? A gyártók szerint igen. A Samsung 9 széria legújabb darabjai, melyeket mint „az igazi ultrabook” emleget a szaksajtó, vajon mik? Nos a Samsung hivatalos álláspontja szerint a 9-es széeria nem ultrabook… Az olcsóbb, vékonyabb Series 5 gépek (melyeket szintén az idei CES-en mutattak be), viszont már a Samsung szerint is az ultrabook kategóriába tartoznak… Az Intel amikor megalkotta az ultrabook kifejezést, eredetileg azokra az OEM-ben forgalmazott gépekre használta, melyek ára nem haladja meg az ezer dollárt. A több mint ezerhatszáz dollárba kerülő Lenovo IdeadPAd u300s az idei CES bemutatóin, mint utlrabook volt reklámozva…  A vásárlók ezzel szemben általában a nagyon vékony, nagyon könnyű laptopokra gondolnak az ultrabook kifejezés kapcsán, esetleg a nagyon olcsóra (pedig az a netbook).  A szomorú helyzet az, hogy az „ultrabook” valójában nem jelent semmit, ugyanolyan notebookokról van szó, mint eddig is: van köztük kisebb, nagyobb, drága, olcsó. Van könnyebb, nehezebb, vékony és vastag - csak egy újabb marketing-hisztéria áldozatai lettünk. Már megint.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.