A Stanford egyetem pályázatot ír ki nyaranta az amerikai diákoknak, hogy dolgozzanak ki minél innovatívabb komputeres...
A Stanford egyetem pályázatot ír ki nyaranta az amerikai diákoknak, hogy dolgozzanak ki minél innovatívabb komputeres megoldásokat. Az idei győztes csapat vakok számára készített érintőképernyőt, egyfajta Braille-írást hozott el a tabletekre.
A látásukban károsult emberek eddig olyan megoldásokat használhattak, ahol egy passzív médiummal (pl. Braille-íeásos könyv) találták szemben magukat. Most viszont életre kel a kezük alatt a tablet. Ha megrázzák, azonnal a menübe kerülnek, s elég, ha ráteszik a kezüket az érintőképernyőre, a menüpontok jönnek a kezük alá, amiről egy robothang tájékoztatja őket. A gyengén látók eddig ki voltak zárva az elsősorban vizuális megjelenítésre alapozott érintőképernyők világából, ezzel a megoldással viszont akár szövegeket is gépelhetnek egy tableten (amit azért jóval egyszerűbb magukkal vinniük, mint mondjuk egy PC-t vagy akár egy notebookot).
A videón is látható alkalmazás egyelőre csak prototípus, úgyhogy ne is keressék az App Store-ban vagy az Android Marketben – de ki tudja, lehet, hogy az érintőképernyők, erre az újdonságra alapozva, hamarosan a gyengén látók mindennapi eszközeivé válnak.