A CrowdStrike hibája jelentős hatással volt a vállalat és más kiberbiztonsági cégek értékére is a tőzsdén. Az online kimaradások aggodalmat keltettek a befektetők körében más szektorokban is.
A Crowdtrike-részvények nagy mínuszban nyithatnak a New York-i értéktőzsdén (NYSE), a kereskedés előtti órákban 17 százalékos mínuszig jutottak a papírok, cikkünk megjelenésének idején néhány százalékot már korrigáltak a papírok. A csökkenést a globálisan sok vállalat – többek között bankok, légitársaságok, biztosítók – működését akadályozó informatikai hiba okozta, a korrekció mögött pedig vélhetően az áll, hogy a CrowdStrike közölte: a leállás mögött nem biztonsági probléma volt. Mivel a gond a Microsoft platformján lépett fel, a redmondi vállalat papírjai is közel 2 százalékkal gyengültek az NYSE-n.
Több, a hibában érintett európai légitársaság részvényei is kevesebbet érnek, de egyelőre nem világos, hogy ez milyen összefüggésben van az informatikai problémával. Gyors körképünk szerint a Wizz Air, a Ryanair, valamint az Air France–KLM is gyengült.
Közvetlenebb hatása van a leállásnak a kiberbiztonsági szektor más vállalataira. A befektetők gyakran reagálnak egy iparág vezető cégeinek teljesítményére úgy, hogy azt a teljes szektor megérzi, az egyik cég megbízhatóságával kapcsolatos aggodalmak szélesebb körű félelmeket okozhatnak az egész iparágban. Most az olyan kiberbiztonsági vállalatok érzik ezt, mint a Palo Alto Networks és a Fortinet, részvényeik értéke 1–2 százalékos mínuszban van.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.