Tech HVG 2024. július. 10. 16:01

A Samsung bemutatta a Galaxy Ringet, amely zárójelbe teheti az okosórákat

Hosszas várakozás után most már tényleg minden kiderült a Samsung okosgyűrűjéről, a Galaxy Ringről – mutatjuk, mi mindent tud a dél-koreai gyártó mesterséges intelligenciát is alkalmazó újdonsága.

Új szereplő a ringben: miközben az okostelefonok és az okoskiegészítők piacán egyre ritkábban kavarják fel az állóvizet a gyártók (az okosórák piaca gyakorlatilag évek óta híján van a forradalmi, de legalábbis említésre méltó innovációknak), a Samsung körülbelül egy éve csigázza a felhasználókat – és a szaksajtót – valami igazán új dologgal. Pontosabban: ujjra húzható dologgal.

A Galaxy Ring okosgyűrű már nagyjából egy éve része a közbeszédnek, a szivárogtatásokkal pedig a Samsung sem tudott ujjat húzni. Sőt, annyira nem volt titok az új termékkategória érkezése, hogy már az idei Galaxy S-széria bemutatója után is megvillantották a gyűrűt egy óriási képernyőn – igaz, csak egy generált képet láthatott a nagyérdemű, érdemi konkrétumok nélkül. Ezután azonban néhány nemzetközi lap újságírója és neves technológiai elemzők már megnézhették a prototípust.

A Samsung azonban nem hirdetheti a termékét zöldmezős beruházásként: az Oura már jelen van a piacon a saját okosgyűrűjével hosszú évek óta, a januári történéseket pedig nem is hagyta szó nélkül a finn cég vezérigazgatója.

A hosszas várakozásnak a szerdai Galaxy Unpacked eseményen vetett véget a Samsung, ahol több új hajlítható mobil mellett új okosórák és fülhallgatók is érkeztek. Ezekről itt írtunk, az esemény sztárja azonban kétségkívül a gyűrű.

Indul a Samsung úthengere: kezünkben a legújabb hajlítható képernyős mobilok, órák és fülesek

A Samsung Párizsban bejelentette újdonságait, megérkezett a flexibilis kijelzős Fold6 és Flip6 okostelefon, a Watch7 és Ultra okosóra, illetve a Buds3 és 3 Pro fülhallgató. Jövünk minden fontos részlettel a legújabb Galaxykról.

Ringbe száll a Galaxy Ring

A Samsung új okosgyűrűje is a Galaxy AI mesterségesintelligencia-ökoszisztéma részeként érkezik, és egy sor szenzortechnológiát foglal magában. A cég bejelentése szerint „folyamatos egészségmegfigyelésre” tervezték az új, titánborítású viselhető eszközt, mely akár hosszabb távon is kényelmesen hordható a 2,3 és 3 gramm közötti tömegének köszönhetően. A vízállósága 10AMT tanúsítású, azaz 100 méteres mélységig minden további nélkül használható.

Ami az egészségi funkcióit illeti, az alvási pontszám és a horkoláselemzés mellett több új alvásméréssel is teljesebb képet tud mutatni az alvásminőségről. Ezekhez az alvás közbeni mozgást, a lefekvéstől az elalvásig számított időt, valamint az alvás közbeni pulzust és a légzési ritmust is monitorozza.

Samsung

A Galaxy Ring részletes egészségügyi mutatókkal is szolgál majd a viselőjének a különböző mutatók alapján; egy új, Energiaszint funkció javaslatokat is fog adni arra, hogyan fejlődhetne a felhasználó a fizikai állapotát illetően.

A szív egészségét is figyelni fogja az okosgyűrű: a felhasználók a Pulzusriasztás (Heart Rate Alert) segítségével tájékozódhatnak szívük egészségéről. Ha valami nincs rendben – túl alacsony vagy túl magas a pulzus –, akkor azonnal értesítést küld a gyűrű a Samsung Health alkalmazáson keresztül.

Ezek mellett az aktív életmódot is támogatja a gyűrű: automatikus edzésfelismerést is kapott, mely képes észlelni, ha a viselője sétálni vagy futni kezd. A tétlenségi figyelmeztetés pedig jelezni fogja a felhasználónak, ha ideje lenne mozogni.

Emellett a felhasználók a Mozdulatokkal egyszerűen készíthetnek fényképet vagy dupla csippentéssel állíthatják be az ébresztőt Galaxy okostelefonjukon, az okosgyűrű helyzetét pedig Galaxy okostelefonjukon pontosan bemérhetik a Samsung Find programban A Galaxy Ring megkeresése (Find My Ring) funkcióval.

Samsung

A Galaxy Ring üzemideje hét nap, tölteni pedig egy LED-világításos visszajelzéssel rendelkező tokban lehet – nulláról 100 százalékig az ígéret szerint 80 perc alatt.

A felhasználók három – titánfekete, titánezüst és titánarany – szín közül választhatják a gyűrűt, a méretválasztó készlet segítségével pedig kiválaszthatják a kilenc különböző méret közül a megfelelőt. A rossz hír: a hivatalos közlés szerint Magyarországon egyelőre nem lesz kapható.

A Galaxy Ring azt hozza, amit eddig is sejteni lehetett: egy sor egészségügyi funkciót az alvásmonitorozástól kezdve a szív egészségének követésén át az edzések monitorozásáig. Ezeket azonban – szinte kivétel nélkül – tudják a piacon lévő okosórák, így a Galaxy Watchok is. Jó kérdés, hogy a gyártó az órák alternatívájaként képzeli-e el a Ringet, mert a kettő némileg fedi egymást – bár az már korábban felmerült, hogy az ujjra szorosan illeszkedő gyűrű precízebb méréseket tehet lehetővé, mint egy, a csuklón lévő óra. Kijelzője azonban érthető okokból nincs, így akik szeretik az órájukon megkapni az értesítéseket, azok aligha fogják elhagyni azt a gyűrű kedvéért.

Hogy miként fér meg egymás mellett ez a két termékkategória, az a jövő zenéje. A Samsung azonban belépett egy új területre, ami magával hozhatja, hogy más gyártók is követik a példáját. Például az Apple.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.