Bradley Munkowitz munkáját dicséri az a kép, amit a Microsoft a Windows 10 alapértelmezett háttérképének választott az operációs rendszer megjelenése előtt. Most kiderült, ez nem számítógépes grafika, ez a valóság.
A Windows telepítése után a felhasználók általában két dolgot tesznek meg azonnal: letöltik a Chrome böngészőt, illetve lecserélik az asztali háttérképet. Ez utóbbi bizonyos szempontból érthető, hiszen ki akarna egy számítógépes grafikát nézegetni, például olyat, mint amilyet a Windows 10 is kapott a hétköznapok során?
Erről az asztali háttérképről azonban most kiderült egy érdekesség, ami után egészen más szemmel néz az ember a képre. A PC Gamer azt írja,
amit látunk, az valójában nem egy számítógéppel készített grafika, hanem egy valódi fénykép.
A titokról a Gmunk néven dolgozó dizájner, Bradley Munkowitz rántott le a leplet – valójában nem most, hanem 8 évvel ezelőtt, ám az internet csak a napokban kapta fel a témát.
Csapatával együtt lézereket és füstgépet használt, különböző színszűrőkkel pedig több ezer fényképet készített, hogy aztán azokat egybegyúrva végül megszülethessen a végső, fent is látható kép.
A tény, hogy egy valódi fotót láthatunk, ma talán aktuálisabb, mint eddig bármikor. A mesterséges intelligencia segítségével ugyanis ma már bármilyen képet el lehet készíttetni, ezek értékét azonban csökkenti az a tény, hogy nincs mögötte tényleges emberi munka – legalábbis nem olyan, mint amilyet Munkowitz végzett. Még az sem kizárt, hogy ezután többen állítják majd vissza újra háttérképnek a lézeres ablakot.
A világ talán leghíresebb asztali háttérképe egyébként szintén a Microsoft nevéhez és egy fotóshoz fűződik. A Windows XP ikonikus lankáit Charles O’Reart készítette, akinek fogalma sem volt arról a gép elkattintásakor, hogy ekkora hírnévre tesz szert a fotója.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.