Windowsra is kiadta az OpenAI a ChatGPT-t, cseveghet és képeket is generálhat vele
A macOS után a Windows is megkapta a saját dedikált ChatGPT-alkalmazását, amivel közvetlenül az operációs rendszerből lehet csevegni a mesterséges intelligenciával.
A macOS után a Windows is megkapta a saját dedikált ChatGPT-alkalmazását, amivel közvetlenül az operációs rendszerből lehet csevegni a mesterséges intelligenciával.
A Microsoft a jelek szerint az operációs rendszer több pontján és az alkalmazásokon belül is használná a Fluent nevű stílusa új elemeit, igaz, egyelőre nem tudni, ezeket mikor láthatják majd a felhasználók.
A Microsoft hosszú távú terve, hogy a Windowst teljes egészében felvigye a felhőbe. Efelé egy határozott lépés a most kiadott Windows app.
Google Essentials néven bukkan fel a windowsos számítógépeken egy új program, ami a munkát, az üzenetküldést és a szórakozást is megkönnyíti.
Hosszú ideje először nyilatkozott a Vezérlőpult helyzetéről a Microsoft. Mint kiderült, a cél, hogy hamarosan valamennyi Windows-beállítás a Gépházban legyen.
Hamarosan minden felhasználó számára elérhetővé válhat a Circle Search az asztali Chrome böngészőben. Az újdonság még januárban mutatkozott be a Samsung Galaxy S24-ekkel együtt.
Még most is több százezer gép vár helyreállításra, de egy hét múltán már a legtöbb eszköz újból működik a Crowdstrike-krach után.
Az informatika világában a legkisebb frissítés is okozhat globális galibát. Jó példa erre a CrowdStrike fiaskója: 40 kilobájt okozott globális leállást. A cég most kifejtette, hogyan kerülhetett ki az ügyfeleikhez a gépek millióit megbénító frissítés.
Egyetlen hibás fájl okozott globális káoszt pénteken. Némely vállalatnál csak a kávészünet nyúlt szokatlanul hosszúra, máshol százmilliók úszhattak el, és olyan emberek is voltak, akik műtéttörlés miatt életveszélyben maradtak. Mi a tanulság, hogyan tovább?
Futótűzként terjedt az X-en pénteken az a kép, amin azt látni, hogy a Las Vegas-i gömbkijelző, a Sphere is megadta magát, és kék halált mutat. Az információt több lap is tényként közölte, holott semmi nem volt igaz belőle.
Egy külső fél öt év extra biztonsági támogatást nyújt a Windows 10-hez annak 2025 végi kivezetése után, így 2030-ig biztonsággal használható lesz a rendszer. Mutatjuk, mit jelent ez, és mennyibe fog kerülni.
Olyan biztonsági résre derült fény a Windowsban, amin keresztül a hackerek könnyen megfertőzhetik rengeteg ember számítógépét.