Új berendezéssel frissítette portfólióját a Huawei. A napelemes háztartási méretű kiserőműbe (HMKE) csatlakoztatható energiatároló rendszer a gyártó szerint elődjénél 40 százalékkal több energia leadására képes. A tárolókapacitás rugalmasan növelhető akár 20,7 kWh-ig, párhuzamos üzemeltetéssel pedig 82,8 kWh-ig.
A napenergiánál az az ideális, ha a fogyasztók azonnal felhasználják a napelemek által termelt energiát. Ebben nagy segítséget nyújtanak az okos rendszerek, amelyek úgy szabályozzák az arra alkalmas eszközöket, hogy akkor fogyasszanak áramot, amikor süt a Nap. Azonban erre nem minden készülék alkalmas, valamint napsütés idején a napelemek jellemzően több energiát termelnek, mint amennyit azonnal fel tud használni a fogyasztó. Így a felesleget helyben kell eltárolni vagy be kell tápláni a hálózatba, ha pedig egyiket sem tudják, akkor elvész a többlet, mert a visszwattvédelemmel ellátott inverter már fel sem veszi a napelemekből.
A Huawei számításai szerint az energiatárolási megoldások segítségével a fogyasztói profiltól függően
akár kétszer annyi napenergiát lehet a termelés helyszínén felhasználni, és akkor is a napelemmel termelt energiával működhetnek az eszközök, amikor nem süt a Nap.
Magyarországon a lakossági átlagfogyasztás az állami számítások szerint napi 7 kWh, azaz elméletileg egy napelemes rendszer és egy hozzá kapcsolt 7 kWh-os energiatároló a teljes fogyasztást fedezni tudná, ha napközben végig süt a Nap.
A Huawei új, Smart String technológiával ellátott energiatároló rendszere három különböző tárolókapacitással – 6,9 kWh, 13,8 kWh és 20,7 kWh – kerül forgalomba. A korábbi rendszernél 40 százalékkal nagyobb teljesítményű energiatároló moduljait önállóan lehet kezelni. A párhuzamos üzemeltetés lehetősége révén akár négy blokk is összekapcsolható, így az egy inverterhez rendelhető maximális tárolókapacitás elérheti akár a 82,8 kWh-t is.
A 29 decibelnél halkabban működő LUNA2000-7/14/21-S1 többek között a túltöltéstől, a túlmelegedéstől vagy az elektromos túlterheléstől is védett, az intelligens tűzészlelő rendszernek köszönhetően pedig a modell képes arra, hogy egy esetleges tüzet 15 másodpercen belül észleljen és hatékonyan eloltson.
A rendszerbe épített EMMA energiakezelő asszisztens segítségével valós időben követhető az energia termelése, tárolása és fogyasztása is.
A vállalat közölte: a magyar piacon várhatóan szeptemberben kerül forgalomba a rendszer.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.