Január elején nagyon aktívak voltak a kínai hackerek, amikor Tajvan elnökválasztást tartott. Bár a próbálkozásuk akkor nem járt sikerrel, ez a jövőre nézve nem jelent garanciát.
Mesterséges intelligenciával generált tartalommal próbál majd beavatkozni a 2024-es választásokba Kína az Egyesült Államokban, Dél-Koreában és Indiában – figyelmeztet a Microsoft.
A vállalat jelentésében arról ír, a műveletbe Észak-Korea kapacitását is bevonhatja a kommunista rezsim, így a két ország hackercsoportjai együtt dolgozhatnak ezen. A Microsoft szerint az a minimum, hogy a mesterséges intelligencia segítségével olyan tartalmakat készítenek és terjesztenek majd a hackerek a közösségi oldalakon, melyek Kína érdekeit szolgálja – írja a The Guardian.
A redmondi cég szerint az ilyen tartalmak hatása jelenleg csekély, de növekvő. A közösségi oldalakon a mémek mellett video- és hanganyagok felbukkanására is számítani kell.
A Microsoft szerint Kína a januári tajvani elnökválasztáson is kísérletet tett a dezinformációs kampányra, amelyhez a mesterséges intelligenciát használta. Ez volt az első alkalom, hogy egy államilag támogatott hackerek mesterséges intelligenciával támogatott módon próbáltak meg beavatkozni egy másik ország választásába.
A pakingi finanszírozásúnak vélt Storm 1376 nevű hackercsoport – amely Spamouflage és Dragonbridge néven is ismert – például a YouTube-on egy hamisított hanganyagot tett közzé Terry Gouról, a milliárdos üzletemberről, aki szintén jelöltette magát az elnökválasztáson, végül azonban az utolsó pillanatban kiszállt a versenyből. De aktívan támadták William Lait is, aki Tajvan önállóságpárti jelöltje volt. Őt mémeken keresztül vádolták sikkasztással és azzal, hogy törvénytelen gyereke született. Végül a támadás sikertelen vagy legalábbis elégtelen volt, Tajvan ugyanis őt választotta meg elnökének.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.