Tech hvg.hu 2024. január. 30. 09:03

Egy böngésző fejlesztője 3,5 millió forintot fizet annak, aki egy hétig egy izlandi szigeten használja a programot

Nem szokványos módon népszerűsíti böngészőjét az Opera, ugyanis egy kiválasztott – másodmagával – egy különleges helyen tölthet el egy hetet, nem kis pénzjutalomért cserébe.

Érdekes új kampánnyal hívja fel magára a figyelmet az Opera böngésző: 10 ezer dollárt (körülbelül 3 millió 549 ezer forintot) fizet annak, aki egy hétig szörföl a programmal „a világ legmagányosabb szigetén” – írja a Neowin.

Természetesen nem mehet bárki a szigetre a pénzért – pályázni kell, és a kiválasztott szerencsés markát üti majd az összeg, valamint az egyhetes lehetőség.

A promóció az Opera új, lapcsoportosító funkcióját hivatott népszerűsíteni, ami angolul Tab Islands – és magyarul is a lapsziget nevet kapta, ami már sejteti, hogy miért is ily módon népszerűsíti a cég. (A tavaly bemutatott újdonságról itt írtunk bővebben.)

A kampány középpontjában egy fiktív, az Operánál dolgozó férfi van, aki a Vestmannaeyjar nevű izlandi szigeten él, és a böngészési élményért felel. Ő azonban egy hétig vakációzni megy, és addig valakinek be kell töltenie ezt a posztot.

A kampányhoz egy videót is készített a cég.

Az alábbi űrlapon bárki jelentkezhet, és az ajánlat része egy oda-vissza repülőjárat az izlandi fővárosba és vissza, valamint a szigetre történő el- és visszajutás is. Az már csak bónusz, hogy az ajánlat kétszemélyes, így egy vendéget is vihet az ember.

A pályázónak meg kell válaszolnia, mit jelent az Opera viszonylatában a „Tabfulness” kifejezés – a nyertest pedig a kreativitása alapján választják ki, egy személyes interjút követően. A jelentkezési időszak február 25-ig tart, a szerencsést pedig négy nap múlva, egy X-en közzétett bejegyzésben nevezik majd meg.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.