Gyorsabban lehet vele gépelni, játszani és váltani a feladatok között – így hirdetik a világ legelső olyan mechanikus billentyűzetét, amely támogatja a prediktív szövegbevitelt. Úgy is jellemzik, hogy hasonló a MacBook Touchbarhoz, csak éppen jóval sokoldalúbb annál.
Vajon adna 90 ezer forintot (252 dollárt) egy mechanikus billentyűzetért? Sokan kapásból rávágnák, dehogy, azonban a Bored Keyboard számos különlegességet kínál, túlzás nélkül újradefiniálja a gépelést és játékmódot, így végül érthető, miért kérnek érte ennyit.
A beépített prediktív modellekkel rendelkező billentyűzet tetején egy érintésérzékeny kijelző található, ami megjeleníti az automatikus kiegészítési javaslatokat gépelés közben, gyártója szerint ezzel közel háromszorosára növelve a gépelési sebességet. Az automatikus kiegészítés angol nyelven működik, de programozás közben is. Segít a kód gyors beírásában, méghozzá úgy, hogy a billentyűzet kitölti a felhasználó helyett a kódsorokat.
S ez még nem minden, a billentyűzet RGB háttérvilágítása is segít, megjósolva, pontosabban kivilágítva a következő billentyűt, amelyet várhatóan le kell nyomni. Ez a funkció roppant hasznos lehet azok számára, akik nem szoktak gyorsan gépelni, és folyamatosan keresik a megfelelő billentyűt.
A Bored Keyboard vágólap funkciója praktikus megoldást kínál több adat másolásának és beillesztésének gyakran unalmas feladatára. Ahelyett, hogy az alkalmazások között ismételten váltanának az egyes elemek beillesztéséhez, a felhasználók a billentyűzet kijelzőjére hagyatkozhatnak a vágólap hatékony kezeléséhez. Ez az innováció leegyszerűsíti az adatkezelést és felgyorsítja a munkafolyamatot.
A billentyűzet használata akkor válik igazán izgalmassá, amikor valaki játszani kezd. Játék közben ugyanis a billentyűzet "hangos hőtérképpé” válik. A billentyűzet figyeli a játékon belüli hangokat, hogy megállapítsa, honnan jönnek a léptek vagy a lövések, és megvilágítja a megfelelő területeket. Ezzel sokkal intuitívabb módon lehet követni az ellenségeket, gyakran fejhallgató nélkül is. Vagy ahogy a fejlesztők írják: a billentyűzet a felhasználó extra szempárja, amely számára figyeli az ellenségek hollétét.
Ami a billentyűzet szoftvereit illeti, azok nyílt forráskódúak. Testre szabhatók az automatikus kiegészítés beállításai, a felhasználó a kedve szerint konfigurálhatja a billentyűleképezéseket, beállíthat parancsikonokat és a makrókat, futtathatja saját egyéni szkriptjeit/műveleteit, és még az RGB háttérvilágítás beállításain is bütykölhet. A Bored Keyboard mögött álló fejlesztők kifejezetten arra biztatnak mindenkit, nyugodtan „törje fel” a billentyűzetet az igényeinek megfelelően, hogy minden szempontból megfelelő hardvert kapjon.
A billentyűzetnek van standard, illetve prémium változata, az előbbinél ABS műanyagból, az utóbbinál megmunkált alumíniumból készül a billentyűzet teste, 6000 mAh-s vagy 10 000 mAh-s akkumulátorral, valamint LCD vagy PMOLED oldalsó kijelzővel. A szabványos változat USB-C-n vagy Bluetooth-kapcsolaton keresztül csatlakozhat a gépekhez, míg a prémium modellben 2,4 GHz-es vevő is található.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.