Tech hvg.hu 2023. augusztus. 18. 12:03

Kiderült, mennyibe kerül a világ első vezetékek nélküli tévéje Európában

Még januárban mutatkozott be az LG vezeték nélküli televíziós megoldása. Hamarosan megjelenik Európában, azonban a készülékének áránál igencsak vastagon fogott a gyártó ceruzája.

Mi is beszámoltunk januárban, a CES kapcsán egy igazi innovációról, a közel két és fél méter képátlójú LG Signature OLED M televízióról. A képátlóján kívüli másik különlegessége, hogy elvileg vezeték nélküli, ugyanis mindössze egy tápkábele van, amit viszont jól elrejtettek az állványon belül. Tulajdonképpen a világ első vezeték nélküli televíziójának mondható.

Az összes többi kapcsolat egy hubon, a Zero Connect Boxon keresztül fut, amely vezetékek nélkül, szabadalmaztatott RF rendszeren továbbítja a tartalmat a televízióhoz 4K felbontással, 120 Hz-es frissítéssel. A Zero Connect Boxnak három HDMI 2.1 bemenete és két USBA foglalata van, és különféle eszközök, például játékkonzolok vagy set top boxok csatlakoztathatók hozzá. A televízió elboldogul a Dolby Atmos hanggal, a Dolby Vision HDR-rel és a G-Sync-kel.

LG

Az eszközök akár 30 méter távolságra is elhelyezhetők a televíziótól, azaz nem kell közvetlenül a készülék alatt lenniük, ami szintén hozzájárul a készülék dizájnos megjelenéséhez. A Zero Connect Box mind a kép, mind a hang esetében automatikusan azonosítja a legjobb átviteli utat, köszönhetően az állítható antennájának (amelynek a tévé felé kell mutatnia).

A televízió szeptemberben kerül a boltokban az Egyesült Királyságban, 28 ezer fontért, ami nyers átszámítással nagyjából 12 millió forintnak felel meg. Lesznek olcsóbb változatai is, 8000, illetve 6000 fontért (3,6 millió forint, 2,7 millió forint), igaz, ezek már kisebbek: 210, illetve 195 centiméteres képátlóval bírnak.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.