Frissítette adatvédelmi szabályzatát a Google, és úgy tűnik, amivel csak lehet, meg fogja etetni a mesterséges intelligenciáját.
A Google nemrégiben frissítette adatvédelmi szabályzatát, kijelentve, hogy fenntartja a jogot, hogy szinte mindent felhasználjon mesterséges intelligencia eszközei fejlesztéséhez, amit a felhasználók közzétesznek az interneten. Szóval ha mostantól valamit nyilvánossá tesz, könnyen lehet, hogy az végül – a Gizmodo szavaival éve – egy chatbot gyomrába kerül.
A keresőóriás persze ennél árnyaltabban fogalmaz, mondván: „a Google arra használja fel ezeket az információkat, hogy javítsa a szolgáltatásait, és olyan új termékeket, funkciókat és technológiákat fejlesszen ki, amelyek a felhasználók és a nagyközönség javát szolgálják. Így például nyilvánosan elérhető információkat használunk fel a Google mesterséges intelligencia modelljeinek betanítására, valamint olyan termékek és funkciók létrehozására, mint a Google Translate, a Bard és a Cloud MI-képességek.”
Ez, jegyzi meg a Gizmodo is, mindenképpen szokatlan záradék az adatvédelmi szabályzatban, és új adatvédelmi kérdéseket vet fel. Az ilyen irányelvek általában ugyanis azt írják le, hogy egy vállalkozás hogyan használja fel a felhasználó által a vállalat szolgáltatásaiban közzétett információkat. Itt viszont nagyon úgy tűnik, hogy a Google fenntartja a jogot a nyilvános web bármely részén közzétett adatok begyűjtésére és felhasználására, mintha csak az egész internet a saját játszótere lenne.
Úgy tűnik, ma már egyre inkább nem az a kérdés, hogy ki láthatja az információt, hanem az, hogy hogyan lehet azt felhasználni. Jó esély van rá, hogy a Bard és a ChatGPT már be is kebelezte rég elfeledett blogbejegyzéseit. A ChatGPT megjelenése utáni világ egyik érdekes kérdése, hogy honnan szerezték be információikat a chatbotok. A témában érintett vállalatok, köztük a Google és az OpenAI, az internet hatalmas részére tenyereltek már rá, hogy táplálják robotjaikat. Kérdés azonban, hogy ez mennyire legális, különös tekintettel arra, hogy a jelenség immár az egyszerű felhasználókat is érinti.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.