Ez igazán fájhat a Google-nek: saját böngészőn dolgozhat az OpenAI
A kereső- után a böngészőpiacon is megvetheti a lábát a ChatGPT fejlesztője, az OpenAI ugyanis a hírekl szerint már fejleszti a maga Google Chrome-riválisát.
A kereső- után a böngészőpiacon is megvetheti a lábát a ChatGPT fejlesztője, az OpenAI ugyanis a hírekl szerint már fejleszti a maga Google Chrome-riválisát.
Már hetek óta dolgoztak a The New York Times és a Daily News ügyvédei, valamint szakemberei a ChatGPT képzési adatainak kutatásával, hogy bizonyítékokat gyűjtsenek az OpenAI ellen, de a cég véletlenül törölte az összes munkájukat.
Csevegni, képeket generálni és sok mást is lehet csinálni a ChatGPT windowsos alkalmazásával, ami immáron megkötések nélkül működik.
Megállíthatatlannak tűnik a ChatGPT: már többen használják, mint a Google Chrome böngészőjét. Van viszont egy másik, ugyancsak mesterséges intelligenciára alapuló alkalmazás, amelyik talán még nagyobb ütemben tör előre.
A jelek szerint az OpenAI chatbotjának népszerűsége már a böngészők népszerűségét is felülmúlja. Igaz, a szolgáltatást használók jelentős része még mindig böngészőből keresi fel a ChatGPT-t.
Az OpenAI közlése szerint több mint 250 ezer olyan kérést tagadott meg a DALL-E, amelyekkel kamu képeket akartak készíttetni az amerikai elnökválasztás főszereplőiről.
Már a chat.com oldal is a ChatGPT-t nyitja meg, ám ehhez mélyen a zsebébe kellett nyúlnia az OpenAI-nak. Ráadásul a jelek szerint nem is készpénzben fizettek érte.
Az OpenAI bejelentette mesterséges intelligenciája ChatGPT jelentős átalakítását. Mostantól kezdve a chatbot képes lesz arra, hogy – akárcsak a Google – keresgéljen a neten, majd ennek megfelelően adjon válaszokat a felhasználó kérdéseire.
Akár már 2026-ban elkészülhet az OpenAI első saját lapkája, de addig is igyekeznének az Nvidia mellett az AMD chipjeit is alkalmazni.
Az Apple mesterséges intelligenciával foglalkozó kutatócsoportja azt vizsgálta, hogyan képesek kezelni a matematikai érvelési feladatokat a vezető nagy nyelvi modellek (LLM). Arra az eredményre jutottak, hogy közel sem biztos, hogy ezek a rendszerek olyan okosak, mint amilyennek tűnnek.
Kemény kritikát fogalmazott meg az OpenAI-jal kapcsolatban Suchir Balaji, aki korábban a ChatGPT-t és más mesterséges intelligenciákat fejlesztő vállalat alkalmazottja volt négy éven át.
A macOS után a Windows is megkapta a saját dedikált ChatGPT-alkalmazását, amivel közvetlenül az operációs rendszerből lehet csevegni a mesterséges intelligenciával.