A brit partoktól 89 kilométerre telepítették a Hornsea 2 szélfarmot, ami 1,3 GW energiát képes termelni.
Végre teljes egészében működik a világ legnagyobb tengeri szélfarmja, a Hornsea 2. A brit partoknál felállított rendszer 165 turbinából áll, 462 négyzetkilométert fed le, és 1,3 millió háztartás energiaellátását teszi lehetővé.
A Hornsea 2 körülbelül 89 kilométerre (55 mérföldre) található a brit parttól. A 165 turbina mindegyike 200 méterrel emelkedik a tenger szintje fölé, a három lapát egyenként 81 méter hosszú. Egyetlen fordulat 24 órára elgendő villamosenergiát generál egy háztartás számára. Mivel egy ilyen fordulat 6 másodpercet vesz igénybe, ez napi 14 ezer otthon ellátását jelenti.
A rendszer egyébként 1,3 GW energiát tud termelni.
Mindez az energiaválság idején különösen fontos, már csak azért is, mert a szélenergia az egyik legolcsóbb a világon. Ráadásul jelentős mennyiségű szén-dioxid-kibocsátást lehet vele megspórolni.
Már készül az új amerikai szélerőmű-park, 400 ezer otthont láthat el árammal
Mi tartja hatalmon Orbán Viktort? Van-e ideológiája a rendszerének, és van-e víziója? Meddig szabad ölelkezni az oroszokkal? Vannak-e morális határok? A Nemzeti Együttműködés Rendszerének egyik kedvenc ideológusa volt a vendégünk.
Az IFLScience beszámolója szerint szintén ebben segít majd, hogy nem sokáig lesz ez a világ legnagyobbja. A tervek szerint a Dogger Bank nevű hasonló komplexum 2023-ban kezdi meg a működését, és végül 6 millió háztartást láthat majd el árammal.
(Kiemelt kép forrása: Ørsted)
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.