Tech hvg.hu 2022. augusztus. 15. 00:03

Elon Musk kirakott egy képet, és odaírta: egy nap a Marson fogjuk látni ugyanezt

Messze van még, mire a Marson is indítóállomások települnek, de biztos, hogy ebbe az irányba tartunk – legalábbis Elon Musk legújabb bejegyzése alapján.

Elon Musk hosszú ideje álmodozik már arról, hogy rakétájával, illetve a cége által használt technológia segítségével ember jusson el a Marsra. Azt azonban, hogy erre mikor lehet számítani, megtippelni sem érdemes, mivel a munkát több dolog is hátráltathatja. A milliárdos ettől függetlenül nem tett le a projektről, amit egy minap megosztott fotóval erősített meg. Íme:

A kép nem a SpaceX egyik telephelyét mutatja, hanem egy vizuális elképzelést arról, hogyan nézhetnek majd ki az első, a rakéták indítására szolgáló állomások a vörös bolygón. Úgy ám, ezen a képen a marsi tájat látni, legalábbis úgy, ahogy Musk szeretné egyszer. Oda is írta a képhez: egy nap ilyen lesz a Marson.

Az üzletember persze nem egyetlen űrkikötőt szeretne, hanem többet, hogy minél több Starship űrhajó tudjon oda-vissza közlekedni a Föld és a Mars között. Ezek elképzelései szerint 100 tonnányi terhet lesznek képesek magukkal vinni, ami elegendő szállítmányt jelenthet, hogy megkezdődhessen a bolygó kolonizálása – írta erről a TweakTown.

Föld 2.0: Mikor költözhetünk már át egy új bolygóra?

Meglepődve integető egyszemű, zöld idegenek és az emberek által felhúzott futurisztikus lakóépületek egyaránt megjelentek sokak képzeletében, mióta a NASA bejelentette a Földhöz leginkább hasonló új bolygó felfedezését. Bár a bolygó nagyon messze (sőt még annál is messzebb) van, eljátszottunk a gondolattal, hogy mi lenne, ha.

Ehhez azonban sort kellene keríteni a berendezés orbitális tesztjére, ami továbbra is várat magára. Azt pedig Musk sem tudta egyelőre megmondani, hogy meddig kell még várni erre. Egy podcast műsorban viszont úgy becsült: a kísérlet egy 1-12 hónapos időtávban valósulhat meg.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.