Tech hvg.hu 2022. június. 24. 07:02

15 egyetemre vettek fel egy amerikai tinit, aki azt kutatná, hogyan lehet jobbá tenni az egészségügyet

A tinédzser Rotimi Kukoyi olyan jól tanult, hogy egyszerre 15 egyetemre is felvételt nyert. Az intelligens fiatalnak számos terve van, amik közül néhányat a koronavírus-járvány hatására eszelt ki.

Egy alabamai tinédzser, Rotimi Kukoyi társaihoz hasonlóan több felsőoktatási intézménybe is felvételizett, de őt mindegyikbe fel is vették – ez esetben viszont nem két-három egyetemről van szó, hanem összesen tizenötről.

A kiemelkedő eredményekkel rendelkező fiú bejutott többek közt a Stanfordra, a Yale-re, az Észak-Karolinai Egyetemre, a Johns Hopkinsra, és a Duke-ra is. Végül – írta erről az Interesting Engineering – az észak-karolinai intézmény mellett döntött, ott tanul tehát tovább. A diák megkapta az ország egyik legrégebben megszerezhető ösztöndíját, a Morehead-Cain-ösztöndíjat is, ami által összesen több mint 2 millió dollárt kap. Ez nagyjából 750 millió forintot jelent.

A tini az egészségügyben szeretne nagyot alkotni, amire a koronavírus-járvány hatására jött rá. Alabamában a járvány korábbi szakaszaiban rendkívül alacsony volt az átoltottsági arány, amit az állam különféle módokon igyekezett felpörgetni. Ezek közé tartozott az a TikTokon indított mozgalom is, amiben Kukoyi is részt vett: társaival együtt arra ösztönözték az alabamai fiatalokat, hogy vegyék fel a vakcinát, hiszen azok biztonságosak és hatékonyak.

Tavaly egy másik csodagyerekről is cikkeztek a nemzetközi sajtóban: egy belga-holland fiú 11 évesen szerzett fizikusi diplomát, ma már pedig a halhatatlanság „receptjét” keresi.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Itthon Martini Noémi 2024. december. 28. 10:00

„Nincs még egy ország, ahol különbséget tesznek menekült és menekült között” – hogyan élnek az állami támogatástól elesett kárpátaljai menekültek?

Augusztus vége óta nem jár állami lakhatási támogatás több ezer kárpátaljai menekültnek. Vannak, akik alkalmi munkából ki tudják termelni a lakbért, másoknak a Máltai Szeretetszolgálat továbbra is finanszírozza a lakhatást, de rengetegen tűnnek el nyomtalanul a rendszerből, és olyanokról is hallani, akik arra kényszerültek, hogy visszatérjenek Kárpátaljára. Az utóbbi négy hónapban több érintett családdal és szállásadóval maradtunk kapcsolatban, hogy megtudjuk, hogyan élnek túl. Három helyszín, három különböző sors.