A Google a mesterséges intelligencia segítségével rendezi el a műholdképeket, hogy pontos képet kapjunk a környezetünk alakulásáról.
Új fejlesztéssel állt elő a Google, amely gyakorlatilag valós időben mutatja meg, miként változik a Föld felszíne. A Dynamic World nevű eszköz a mesterséges intelligenciát és a műholdképeket használja arra, hogy létrehozzon egy nagyfelbontású térképet a tájról. Ez megmutatja, hogy az adott terület mely részén van például fa, víz, növény vagy épp épület.
Az ilyen térképek elkélszítése általában hosszú időt vesz igénybe, így két térkép között igen nagy lehet a változás. Ráadásul ezeknek gyakran nincs részletes leírásuk: beépítettnek minősül például egy város, még akkor is, ha abban nagy kiterjedésű parkok is találhatók.
A Google fejlesztése nagyjából 100 négyzetméterenként igyekszik meghatározni, hogy mi található az adott területen: víz, növényzet, lakott terület, fák, talaj, fű, cserje, hó/jég. A rendszert a World Resources Institute-tal közösen fejlesztette ki a cég, az erről szóló publikáció pedig a Scientific Data-ban olvasható.
A fenti, Budapestet lefedő képen például látszik, hogy a terület jelentős része beépített (piros), de vannak benne fás, cserjés tereületek is (zöld). A Dynamic World naponta 5000 képet készít, a talajjal kapcsolatos adatok pedig folyamatosan frissülnek.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.