Tech hvg.hu 2022. május. 04. 16:03

Dupla sebesség, fele akkora fogyasztás: új tárhely jön a Samsung csúcsmobiljaiba

A Samsung bemutatta a szupergyors Universal Flash Storage tárhely új generációs változatát. A gyártást 2022 harmadik negyedévében kezdheti meg a cég.

A Samsung még 2015-ben, a Galaxy S6-ban mutatta be először az újfajta belső memóriát, a szupergyors Universal Flash Storage-et (UFS). A technológiát azóta tovább fejlesztette a vállalat, jelenleg pedig már a negyedik generációját mutatta be a cég.

Az UFS-t eleve az adatok rendkívül gyors írására/olvasására tervezték meg, az UFS 4.0-ról azonban azt állítja a gyártó, hogy sávonként eléri 23,2 Gbps adatkezelési sebességet. Összehasonlításként: ez kétszer akkora sebességet jelent, mint amit a Samsung Galaxy S22-ben az UFS 3.1-es belső memória biztosít.

Samsung telefonja van? Van egy titkos menü az Androidban, így tudja előhívni

A Samsung telefonok titkos menüje meg tudja mutatni, mi működik a mobilon és mi nem.

A Samsung szerint a technológia tökéletes lesz az 5G-képes okostelefonokba, amelyeknek általában gyorsan kell nagy mennyiségű adatot kezelniük. Emellett a cég arra számít, hogy az autóiparban, valamint a virtuális- és kiterjesztettvalóság-eszközökben is alkalmazni lehet majd.

A belső memóriában a Samsung a hetedik generációs V-NAND technológiát alkalmazta, ami 4200 MB/s-os olvasási, valamint 2800 MB/s írási sebességre képes. Az egész egység 46 százalékkal kevesebb energiát fogyaszt, mint az UFS 3.1, ami nagyobb üzemidőt jelent a mobil számára. A tárhely tekintetében legfeljebb 1 TB-os kapacitással rendelkezhet.

A tömeggyártást a vállalat 2022 harmadik negyedévében kezdheti meg, ami azt is jelentheti, hogy a 2023-ban érkező Galaxy-mobilokban már ez az egység dolgozhat.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.