Tech hvg.hu 2022. március. 21. 11:10

Az oroszok a Gazprom Payjel próbálják helyettesíteni az Apple és a Google kieső szolgáltatását

A nyugati szankciók miatt az Apple és a Google is korlátozza a hozzáférést bizonyos rendszerekhez Oroszországban. Ez az olyan fizetőrendszerekre is hatással van, amelyeket okoseszközökkel lehet használni.

Az orosz bankok tovább bővítik szolgáltatásaik körét, hogy ügyfeleik az érvényben lévő nyugati szankciók ellenére se essenek el olyan kényelmi megoldásoktól mint az okoseszközökkel való fizetés – írta meg a Cryptonews. A portál szerint ehhez egy Gazprom Pay nevű szolgáltatás készül, amely az Apple és a Google saját fizetős rendszerét pótolja majd, ezek ugyanis már nem elérhetők Oroszországban.

A Gazprom Pay mögött a legnagyobb orosz vállalat, a világ legnagyobb földgázkitermelője, a Gazprom áll. A cég március 22-én tervezi elindítani az Apple és a Google Pay mintájára működő szolgáltatást, hogy az ügyfelek „gyorsan, kényelmesen és biztonságosan” vásárolhassanak az online áruházakban.

Mivel a Gazprom Payhez bankkártya is csatolható, az ügyfeleknek nem kell majd beírniuk a vásárláshoz szükséges kártyaadatokat, amikor kifizetnének egy terméket. Azt nem tudni, hogy a rendszer iOS-en és Androidon is működik-e majd.

Gyerekek millió vannak veszélyben, Putyin kabátjának gyártója elhatárolódik az orosz elnöktől - percről percre a háborúról

A Save the Children összesítése szerint az orosz-ukrán háborúban mindeddig 489 iskola szenvedett károkat vagy semmisült meg, amivel gyerekek milliói kerültek közvetlen veszélybe. Közben a magyar határon is zajlanak az események: az ukrán média szerint egy volt ukrán politikus felesége euró- és dollármilliókkal próbált meg átjutni. Kövessék percről percre frissülő hírfolyamunkat!

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.