Tech hvg.hu 2022. február. 13. 18:55

Icipici NFT-k együtteseként árulják Gustav Klimt híres festményét Valentin-napra

Tízezer, alig kétszer két centis darabban árulják A csókot online tokenként. Darabja közel kétezer euró.

Belép az NFT-piacra a bécsi Belvedere múzeum, a Valentin-napra időzített akciójában pedig nem kisebb művet kínál nem helyettesíthető tokenként, mint Gustav Klimt A csók című festményét – írja az Euronews. A történetben viszont van egy kis csavar:

a képet 10 ezer, egyenként 1,8-szor 1,8 centiméteres darabra bontva adják el digitálisan, darabját 1800 euróért, azaz több mint 600 ezer forintért.

Katharina Steinbrecher, a múzeum kommunikációs igazgatója szerint a vevők nem válogathatnak, véletlenszerűen jutnak hozzá egy-egy négyzethez az alkotásból, amelynek megkapják egyedi, blokklánc-alapú kódját.

Az Euronews emlékeztet: bár a Belvedere csak most lépett a be az NFT-piacra, korábban más intézmények, így például a British Museum is belevágott műalkotásainak digitális értékesítésébe.

Az NFT-őrület jövője: tényleg semmi másról nem szól, kizárólag a pénzről?

A legszebb kosaras zsákolásoktól kezdve a 3 pixeles macskákon át a dalszövegig gyakorlatilag bármiből lehet NFT-alkotás. Egyelőre jobban dominálja a rendszert a gyors pénzszerzés lehetősége, mint a valódi művészi értékek, ennek ellenére a magyar művészeti szcénából is egyre többen látnak fantáziát az NFT-kben, amelyekről azt gondolják, hogy nem fognak egyhamar eltűnni az életünkből.

Hirdetés
hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.