Tech hvg.hu 2022. február. 08. 21:03

Szellemháló is van az S22-ben: különleges anyagból készíti új csúcstelefonjait a Samsung

Szerdán mutatja be a Samsung legújabb csúcstelefoncsaládját, a Galaxy S22 modelleket. Mint kiderült, az anyaghasználat ezúttal a környezetünkre is pozitív hatással lehet.

Rengeteg információ szivárgott már ki a holnapi Galaxy Unpacked eseményen debütáló Galaxy S22-kről. A várakozás szinte utolsó perceiben maga a Samsung osztott meg egy érdekességet. Elárulta, hogy „új anyagot” használt a Galaxy S22 telefonokhoz, méghozzá a tengerekbe dobott, elhagyott halászhálókból, úgynevezett szellemhálókból készültet.

Samsung

A tengereket, óceánokat szennyező műanyagokról hallva általában nejlonzacskókra, PET-palackokra gondolunk, azonban a halászhálók is igen veszélyesek. Évente 640 ezer tonna ilyen hálót dobnak a tengerekbe. Ezek a „szellemhálók” csapdába ejtik az óceánban élő állatokat, károkat okoznak a korallzátonyokban, sőt egész ökoszisztémában, ráadásul még az ételekbe és az ivóvizekbe is bekerülhetnek. A Samsung szerint ezeknek a hálóknak az összegyűjtésével és újrahasznosításával tisztábban tarthatók az óceánok.

A nagy Samsung-kérdés: milyen gyorsak lesznek az európai Galaxy S22 csúcsmobilok?

Régiótól függ, hogy milyen lapkakészlettel (Exynos vagy Snapdragon) szállítja a Samsung Galaxy csúcstelefon-családját. Küszöbön a bemutató, így ismét előkerül a nagy kérdés: különböznek-e teljesítményben az eltérő chipkészlettel dolgozó modellek.

A Samsung azt is bejelentette, hogy ez csak a kezdet, és a teljes termékpalettán megkezdődik az újrahasznosított, óceánhoz kötődő műanyagok használata. A vállalat szerint ezzel közelebb kerülhetünk az „egyszer használatos műanyagok felszámolásához” és a „környezettudatos anyagok”, például az újrahasznosított papír és más újrahasznosított fogyasztási cikkek használatának kiterjesztéséhez.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.