Tech hvg.hu 2021. december. 20. 11:03

Kitalált valamit a Huawei, áttörés jöhet a karórával történő pontos vérnyomásmérésben

Az egészségügyi paraméterek monitorozása az okosórák immár elmaradhatatlan része. Egyre többféle mérésre alkalmasak ezek az eszközök, bár némelyik jellemző figyelése nem túl pontos. A Huawei újdonsága a vérnyomásmérésben ígér áttörést.

December végén jelenik meg a Huawei okosórája, először természetesen Kínában. A Huawei Watch D a HarmonyOS 2 új funkciójának köszönhetően egy fontos jellemzőt kap: képes lesz vérnyomásmérésre is, de pulzust is mér és EKG-t is készít.

Az óra promóciós képe, sőt már egyéb fotók is kikerültek a kínai közösségi oldalra, a Weibóra – ezeken jól látszik az említett funkció megléte. Persze ez önmagában még nem nagy szó, hiszen számos viselhető eszköz kínál vérnyomásmérést is, azonban a kiszivárogtató szerint a mérés pontossága igen jó (állítólag felülmúlja pontosságban a Galaxy Watch 4 sorozatot).

Weibo

Az óra II. osztályú orvosi eszköz regisztrációs tanúsítványt kapott hazájában az Állami Gyógyszerügyi Hivataltól, ami azt jelzi, hogy a vérnyomásmérő rendszer orvosi minőségben megfelel a kínai szabványoknak. Az viszont még eltarthat egy ideig, amíg a gyártó más országokban is megszerzi a jóváhagyást.

Weibo

A Watch D a dizájnjában is egyedi: a Huawei többi órája ugyanis kör alakú két gombbal, vagy téglalap formájú, viszont akkor érintőkijelzős és egy gomb van a jobb oldalán. A Watch D viszont téglalap alakú, és két gombja van. Egy dedikált Home gomb és egy Health (egészség) gomb, valószínűleg ez utóbbi megnyomása indítja a beépített egészségügyi alkalmazást.

A pontos mérés titka a kiszivárgott promóciós anyagok szerint az órával együttműködő speciális szíjban keresendő.

A Twitterre pedig már kikerült egy rövid kicsomagolós videó is, melynek készítői ki is próbálják a Huawei Watch D vérnyomásmérő funkcióját.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.