A Google ezúttal igazi csúcsteljesítményt pakolt a Pixel-család legújabb telefonjaiba, a Pixel 6-ba és a Pixel 6 Próba. A cég szerint a készülékek nemcsak okosak, de a fotózásban is az élre törnek.
Nem az Apple az egyetlen techóriás, amelyik új készülékeket mutatott be a héten. Miután a cupertinói cég hétfőn újfajta MacBookokat és új processzorokat villantott, kedden a Google is előállt, hogy a hónapok óta pletykált telefonjáról, a Pixel 6-ról és a Pixel 6 Próról végre lerántsa a leplet.
Hogy rögtön a lényeggel kezdjük: miután az elmúlt években inkább középkategóriás hardverekkel pakolta meg a telefonjait a Google, ezúttal csúcstechnológia dolgozik az eszközökben. A motorháztető alatt a cég saját fejlesztésű, 5nm-es gyártási technológiával készült Tensor chip húzódik meg. Ez nyolc processzormagot kapott: ebből kettő a csúcsteljesítményt nyújtó Cortex-X1, ami mellé két középszintű és négy energiatakarékos mag került.
Az erős processzornak köszönhetően a telefonokat a Live Translate nevű funkcióval is felruházta a Google. Ez 55 különböző nyelvre tudja lefordítani az üzeneteket, feliratokat vagy a kamera által látott szövegeket, emellett pedig offline módban francia, német, olasz, japán, portugál vagy spanyol nyelvű tolmácsként is működik. A processzor mellett ott dolgozik a Titan M2 biztonsági chip is, ami a felhasználó dokumentumait, képeit és adatait igyekszik megvédeni a kiberbűnözők elől.
Bár mindkét telefonban ugyanaz a processzor dolgozik, a két telefont ránézésre is meg lehet különböztetni egymástól. A Pixel 6 egy 6,4 colos, FullHD felbontásra képes AMOLED kijelzőt kapott, ami 90 Hz-es képfrissítési rátával bír. A Pixel 6 Pro kijelzője ehhez képest 6,7 colos lett, az LTPO AMOLED panel pedig QHD felbontásban (2560 x 1440 pixel) jeleníti meg a tartalmakat, legfeljebb 120 Hz-es frissítési rátával.
Mindkét telefont a Gorilla Glass Victus védi a sérülésektől, de a Pixel 6 Pro kijelzője íveltebb, amit a cég 3D üvegként emleget. Mindkét készülékben a panel alatt található meg az ujjlenyomat-olvasó.
A kamerák tekintetében a Pixel 6 és a Pixel 6 Pro ugyanazt az 50 megapixeles szenzort használja a fő egységnél, és mindkét telefonon található egy 12 megapixles ultraszéles-látószögű kamera is. Utóbbin viszont van egy harmadik játékos is, méghozzá a 48 megapixeles teleobjektív személyében.
Ez utóbbi 4x optikai zoomra képes, amit azonban a Google szerint 20x-ra is fel lehet tekerni. Ezt a képességet a Google Super Res Zoomnak hívja.
A Google szerint a telefonok egyik erőssége a képalkotásban keresendő. A cég több olyan funkciót is készített, amivel igyekszik ezt az állítását alátámasztani. Az egyik ilyen például a Face Unblur, ami több képből készít egy olyat, amin az arc még mozgás közben sincs elmosódva.
A Real Tone nevű funkció a szelfiket és a portréképeket tökéletesíti: kiemeli a nem látható éleket, vagy a sötét részleteket, így az eddigiekhez képest egy sokkal részletgazdagabb fénykép lesz az eredmény.
Ezek mellé a Google készített egy Magic Eraser nevű eszközt is, ami a Google Fotók segítségével automatikusan detektálja a fénykép zavaró részleteit, és felajánlja, hogy eltávolítja azokat.
Mindkét készülékkel rögzíthetünk 4K felbontású videót 30 és 60 képkocka/másodperces sebesség mellett, FullHD felbontásnál pedig 30-tól 240 fps-ig terjed ez a skála. A szelfikamerák tekintetében a Pixel 6 egy 8, míg a Pixel 6 Pro egy 11,1 megapixeles egységgel büszkélkedhet. Utóbbival 4K-s videót is rögzíthetünk.
A telefonok eltérő mérete alapján nem meglepő, hogy a Pixel 6 Pro kapta a nagyobb, 5000 mAh akkumulátort, míg a Pixel 6-ban egy 4600 mAh egység dolgozik. Hagyományos módon mindkettő 30W-os gyorstöltést bír, vezeték nélkül pedig 21 és 23W-os gyorsaságról beszélhetünk.
A Pixel 6 8 GB RAM-mal és 128/256 GB tárhellyel érkezik majd, míg a Pixel 6 Pro esetében 12 GB RAM-ról, és 128/512 GB tárhelyről beszélhetünk. Előbbi ára 649 eurónál, utóbbié 898 eurónál kezdődik. Ez nyers számítással 235–325 ezer forintot jelent. A Google már várja az előrendeléseket, a cég ígéri: október 28-án szállítja is a telefonokat.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.