Tech hvg.hu 2021. július. 08. 17:18

A viselhető okoseszközök a hosszú távú Covid–19 tüneteit is észlelik

A kaliforniai kutatók majdnem egy éven át kísérték figyelemmel annak a 37 ezer önkéntesnek az egészségi paramétereit, akik valamilyen viselhető okoseszközt hordtak.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Azzal, hogy a különböző viselhető eszközök – mint például az Apple okosórája – képesek monitorozni a felhasználó egészségügyi paramétereit, arra is alkalmassá váltak, hogy ezekre az adatokra (is) támaszkodva hozzanak döntést az orvosok. Egy új kutatás szerint pedig még arra is jók, hogy érzékeljék a koronavírus-fertőzés hosszú távú hatásait.

Az iMore beszámolója szerint a kaliforniai Scripps Research Translational Institute kutatói mintegy 37 ezer önkéntes egészségügyi paramétereit tanulmányozták 2020. március 25-e és 2021. január 24-e között. A JAMA Network Openen megjelent publikációban a tudósok arra jutottak, hogy az Apple Watch adatait, valamint az önkéntesek által megadott tüneteket kombinálva pontosabb diagnózis születhetett, mintha csak a tüneteket ismerték volna az orvosok.

[Megnézték 2 millió ember betegadatait, kiderült, új egészségi problémákba fulladhat a koronavírus]

A szakemberek arra jutottak, az eszközökkel a koronavírus-fertőzés hosszú távú tüneteit is könnyebb azonosítani. Kiderült, azoknak, akik átestek a fertőzésen, magasabb a pulzusuk nyugalmi állapotban, mint azoknak, akik nem betegedtek meg. Emellett mást mutatott a lépésszámláló, és az alvás minősége is eltért.

Jennifer Radin, a kutatás egyik orvosa szerint mindez azt mutatja, hogy a viselhető eszközök nemcsak a koronavírus-fertőzés észlelésében, hanem az utánkövetésben is jól teljesítenek.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.