Emelkedést sehol sem mértek, viszont csökkenést több városban is tapasztaltak.
Az elmúlt héten a szennyvízben mért koronavírus-koncentráció országos szinten jellemző növekedése megállt – közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) a Facebookon.
Az NNK szerint a legtöbb vizsgált település eredménye stagnál, emelkedést ezen a héten egyik város esetében sem tapasztaltak, míg csökkenést Salgótarján, Tatabánya, valamint az öt vizsgált Budapest környéki település (Tököl, Biatorbágy, Szigetszentmiklós, Budakeszi, Százhalombatta) közös mintája esetében mértek.
A koncentráció 11 minta esetében az emelkedett, míg szintén 11 minta esetében a mérsékelt kategóriában van.
Az NNK korábban azt írta, hogy a szennyvíz vizsgálata lehetővé teszi a vírus terjedésének nyomon követését nagyobb közösségekben, akár teljes településen. A nagy érzékenységű vizsgálat segítségével a járványhullám megugrása akár a nagyszámú klinikai tünetet mutató esetek megjelenése előtt előre jelezhető. A szennyvízben kimutatható koncentrációnövekedés 4–10 nappal előzi meg a tünetes megbetegedések számának növekedését.
Az elmúlt 24 órában 252-vel nőtt a koronavírus magyarországi áldozatainak száma. Ennyi áldozata még egyetlen napon sem volt a járványnak. 5481 újabb fertőzöttet diagnosztizáltak 19 279 teszt elvégzésével, vagyis az elvégzett tesztek 28,4 százaléka lett pozitív. Az aktív esetszám 719 fővel nőtt a hétfőn közzétett adatokhoz képest, 189 244-re.
252 újabb áldozata van a koronavírusnak
Megelőzve a koronavírustól sújtott gazdaság egyéb területeit, országszerte felpezsdült a lakáspiac. Teljességgel bizonytalan azonban, hogy ez meddig tart és mekkora áremelkedést hozhat.
Müller Cecília országos tiszti főorvos kedden azt mondta, hogy "elemi erővel tombol a járvány" Európában és Magyarországon is, amit a sokkal fertőzőbb, sokkal súlyosabb megbetegedéshez vezető brit vírusmutáció okoz.
Müller Cecília: Csaknem 100 százalékos a brit mutáns jelenléte
Sokan vannak, akik kételkednek az arcmaszkok hatékonyságában, mondván, azok mégis hogyan tudnak védeni egy fertőzéstől. Amerikai kutatók látványos képekkel igyekeznek bemutatni a tényeket.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos hírekkel is szolgáló Facebook-oldalát.