Tech hvg.hu 2021. március. 12. 19:13

Tudósok egy csoportja rengeteg spermiumot küldene a Holdra, mert attól félnek, hogy a Földet egyszer katasztrófa éri

Néhány biológus szerint nem lehet tudni, miféle események várnak a jövőben a Földre, így mielőbb gondoskodni kell a fajok megmentéséről.

Lefagyasztott magokat, spórákat és spermiumokat küldene a Holdra néhány tudós arra az eshetőségre, ha a Földdel történik valami, és egy kihalási esemény indul be – írta a Futurism.

Az ötlet egyfajta holdi Noé bárkájáról szól, azzal a különbséggel, hogy a különböző fajok magjait nem a bolygónkon, hanem a szomszédos égitesten tárolnák – méghozzá mélyen a talajban.

A kutatók a több millió állat- és növényfajtól vett mintákat rakétákkal, célzott irányítással küldenék a Holdra, ahol lefagyasztva tárolnák azokat. Ahhoz persze, hogy a minták visszajussanak a Földre egy esetleges katasztrófa után, valakinek értük kellene mennie.

A tudósok egyébként azért tartják jobb ötletnek a magok és spermiumok holdi őrzését, mert a Földön szökőárak és földrengések alakulhatnak ki, így a helyben őrzött mintákban károk keletkezhetnek.

A küldetést nagyban nehezíti, hogy a minták célba juttatása összesen legalább 250 rakétaindítást igényelne.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.