Tizenegy űrmisszió keretében új űrállomást állít Föld körüli pályára Kína. A három modulból álló kutatólaboratóriumot az ország által fejlesztett rakéták viszik fel.
Egy hosszabb szünet után ismét gőzerővel fejleszti különleges űrkapszuláit Kína, melyek egy Föld körüli pályán elhelyezkedő űrállomás alapjai lesznek; a modulok egyike rövidesen szállításra kész állapotba kerül – jelentette a Space News.
Kína a Csang-o–5 holdmisszió sikerén felbuzdulva kezdett önálló űrlaboratórium fejlesztésébe, mely a kommunista ország szerint komoly szerepet játszik majd a jövő tudományos űrprogramjaiban. Részleteket ugyanakkor nem közöltek.
A három fő befogadására alkalmas bázis saját dokkolóállomást és lakrészt is kap, és ha minden jól megy, egyesével, a Hosszú Menetelés–5B rakétával állítják pályára, amely szintén fejlesztés alatt áll. Kína szerint összesen tizenegy kilövésre lesz szükség, hogy a három modul feljusson.
A bázis első modulját eredetileg 2018-ban akarták feljuttatni, a másodikat és a harmadikat pedig 2020-ban és 2022-ben. A feladatra kijelölt rakétatípussal azonban problémák adódtak. Az ázsiai ország most a korábbi lemaradást is behozva, gyorsított munkavégzéssel szeretné megvalósítani az álmát.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.