John Bell azután nyilatkozott, hogy a Pfizer bejelentette: új vakcinájuk 90 százalékban hatékony a koronavírus ellen.
A BBC is hírt adott a Pfizer és a Biontech nevű cégek új vakcinájáról, amely a gyártók állítása szerint 90 százalékban működik, és valódi védelmet ad a koronavírus ellen.
A brit közszolgálati média ennek nyomán meginterjúvolta az Oxfordi Egyetem egy professzorát, John Bellt. A riportert főleg az érdekelte, hogy a vakcina érkezése egyet jelent-e a régi élethez való visszatéréssel, és ha ez így van, úgy mikor kerülhet sor erre.
Bell válaszában megosztotta, hogy a Pfizer fejlesztése több mint hangsúlyos, és ha valóban működik, úgy jövő tavaszra visszatérhet az élet a normális kerékvágásba. “Valószínűleg én vagyok az első fickó, aki ezt mondja, de magabiztosan állíthatom.” Bell szavainak ugyanakkor ellentmondanak francia kutatók beszámolói, akik szerint a koronavírus-járványnak akár negyedik, sőt ötödik hulláma is lehet.
Sarah Montague: so do we now say with confidence that life should be returning to normal by Spring?
— BBC Radio 4 (@BBCRadio4) November 9, 2020
Professor Sir John Bell: Yes, yes, yes.
Important news from one of the Covid-19 vaccine trials.
Hear the whole interview on the World at One.https://t.co/kHiUG56FCL | @BBCSounds pic.twitter.com/zsk80fzlKG
A Pfizer 43 500 fővel végezte el a vakcina tesztjét összesen hat országban, és egyetlen esetben sem merült fel semmilyen biztonsági aggály. A készítmény két komponensű, a kis egységeket három hét különbséggel kell beadni.
A Pfizer úgy véli, ha megkapják az amerikai gyógyszerhivatal, az FDA engedélyét, év végéig 50 millió, 2021-ben pedig 1,3 milliárd oltóanyagot tudnak majd leszállítani. Az Európai Unió eközben már jelezte: 300 millió darabot vásárolnának a vakcinából.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.