Tech hvg.hu 2020. július. 29. 08:03

A Samsung következő nagy dobása lehet a koronavírus ellen védő telefontok

Többféle kórokozó ellen is védhet a Samsung telefontokja, amit különleges bevonattal látott el (majd gyorsan le is védetett). Egy megbízhatónak mondott forrás azt is tudja, melyik telefonon mutatkozhat be először.

Nemrégiben védetett le a Samsung egy, a különféle kórokozók ellen védő, úgynevezett antimikrobiális bevonatot, amellyel telefontokokat látna el. Kérelme kombinált védjegyre vonatkozott, a kifejezés levédetésén kívül egy logót is regisztrált: egy kereszttel ellátott pajzsot és három, a kórokozókat szimbolizáló geometriai elemet.

LetsGoDigital

A dél-koreai gyártó különleges bevonata állítólag nem csupán a baktériumok, hanem a vírusok, közöttük az új koronavírus ellen is védene, pontosabban megakadályozná, hogy ezek a kórokozók a tokon maradjanak. Az köztudott, hogy mobileszközeink igazi baktériumtenyészetek, azonban egyből jobbá válik a helyzet, ha ezek a parányi részecskék nem tudnak megtapadni a bevonaton. A holland LetsGoDigital oldal értesülése szerint a Samsung június 30-án nyújtotta be szabadalmát az „antimikrobiális bevonathoz”, méghozzá több országban is, például Spanyolországban, Olaszországban, Svájcban és az Egyesült Királyságban. A szabadalom elnevezése: Okostelefonok és táblagépek védőtokjai és burkolatai.

Az Arizonai Egyetem (UA) kutatása szerint, ha egy felületet ilyen antimikrobiális bevonattal kezelnek, a vírusrészecskék mennyisége 10 perc alatt 90 százalékkal, két óra után 99,9 százalékkal csökken rajta. A bevonat „denaturálja” a vírusfehérjét, és megtámadja annak védő zsírrétegét. Maga a technológiai egyébként nem új, már hosszabb ideje használják a kórházakban.

Twitter/Roland Quandt

A legutóbbi hírek pedig már arról szólnak, hogy akár már augusztus elején találkozhatunk is ilyesfajta telefontokkal, méghozzá egy antimikrobiális bevonatot tartalmazó flip tokkal. A megbízhatónak mondott forrás információi szerint először a Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G kaphat ilyen tokot. A kiszivárgott kép három színváltozatot mutat, illetve egy csíkot is a tokon, hogy könnyen ellenőrizhető legyen a pontos idő, illetve láthatók legyenek az értesítések.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.