Tech hvg.hu 2020. július. 28. 11:03

Videó: meglepően könnyen törik a OnePlus új telefonja, a OnePlus Nord

Ezúttal a OnePlus Nord került a tortúratesztjeiről ismert JerryRigEverything nevű YouTube-csatorna videósának kezébe, amiből ki is derült a mobil egyik legnagyobb gyengesége.

Még egy hét sem telt el azóta, hogy a OnePlus bemutatta a régi-új stratégia mentén elkészített új mobilját, a OnePlus Nordot. A gyártó egy olcsó, de azért kellően erős specifikációval ellátott készüléket épített, hogy betöltse a saját maga által hagyott űrt a mobilpiacon. Korábban ugyanis éppen ilyen telefonokat fejlesztett a cég, ám egy idő után áttértek a csúcskategóriás mobilok gyártására, így pedig az ár is jelentősen megemelkedett.

A Nordhoz éppen ezért nagy reményeket fűz mind a gyártó, mind pedig a rajongók. Hogy mennyire használható a telefon a mindennapokban, az csak a hosszú távú tesztekből fog kiderülni, ám az már most biztos, hogy a strapabírása terén vannak vele problémák.

A telefonok tortúratesztjéről videókat készítő JerryRigEverything nevű YouTube-csatorna videósa ezúttal a Nordot kínozta meg egy kicsit, és talált is egy eléggé kellemetlen hibát a mobilban. A telefon műanyag váza a hajítás során megroppant, így lényegében kézi erővel sikerült megtörni a telefont. Mindez azt jelenti, hogy ha valaki a farzsebébe teszi, és úgy ül le, szinte biztos, hogy a Nord elhajlik majd.

A kijelzője egyébként átlagosnak mondható. A 10-es Mohs-féle keménységi skála 6-os szintjénél jelentek meg, a karcok pedig a 7-es értéknél váltak mélyebbé, vagyis lényegében úgy bírta a strapát, mint bármelyik másik csúcsmobil.

A kijelző alá rejtett ujjlenyomat-olvasó akkor is magabiztosan teszi a dolgát, ha a kijelző összekarcolódott, az öngyújtó lángja pedig nem károsította maradandóan a telefont.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.